V súvislosti s iPhone SE 2 sa vynára čoraz viac informácií a aj keď Apple ešte nič oficiálne nepotvrdil, mnoho používateľov si želá, aby boli špekulácie ohľadom tohto smartfónu pravdou. Aj vzhľadom na nové detailnejšie údaje vyzerá príchod nového iPhonu zo série SE reálnejšie. 

Po včerajšej správe o možnom termíne predstavenia sme sa teraz dočkali prepracovaných renderov očakávaného smartfónu. Aj na základe odhalenia dizajnu príslušenstva spoločnosti Olixiar, ktoré má byť určené práve pre nový iPhone SE 2, spracoval portál PhoneArena všetky dostupné informácie a ukázal detailné obrázky možného budúceho Apple smartfónu.

Do úvahy je treba vziať, že do potencionálneho predstavenia v priebehu septembra nám stále zostáva niekoľko mesiacov. Finálna podoba sa teda môže v mnohom líšiť, no súčasné obrázky sú zatiaľ tými najdetailnejšími, ktoré sme v súvislosti s iPhone SE 2 videli. Otázok, ohľadom budúceho dizajnu je však stále niekoľko.

Výrez, audio jack, rozmery?

Všeobecne sa očakáva, že nový smartfón zo série SE prinesie opäť veľmi kompaktné rozmery, ktoré by dokonca mohli presne byť rovnaké než u predchodcu. Konštrukcia však pri zachovaní veľkosti prinesie úplne iný displej. Ten by vďaka užším rámikom a výrezu v hornej časti mal ponúknuť väčšiu uhlopriečku. Na ochrannom skle Olixiar chýba aj priestor pre domovské tlačidlo s TouchID, takže aj tento prvok zo série SE zrejme zmizne a uvoľní miesto.

Pravdepodobne však naopak pribudne už spomínaný výrez v displeji. Či príde aj plná podpora 3D snímania tváre so senzormi TrueDepth je otázne, avšak to by zrejme znamenalo aj nárast konečnej ceny iPhone SE 2. Riešenie s 2D snímaním zas nemusí spĺňať vysoké štandardy Apple. Rozprávať sa o 3,5mm audio jacku už zrejme nemá v prípade smartfónov z Cuppertina zmysel, tento prvok je z iPhonov definitívne preč a nedá sa predpokladať jeho návrat.

Pôvodný  iPhone SE

Kompaktné rozmery a nižšia cena sú teda stále vlastnosti, ktoré by mali charakterizovať zatiaľ nepotvrdený iPhone SE 2. Či však Apple skutočne dopraje používateľom radosť z tohto zariadenia zatiaľ s istotou tvrdiť nemôžeme.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom