Takmer dva roky museli fanúšikovia Zaklínača čakať na jeho druhú sériu, ktorá v rámci platformy premiérovala pred pár dňami. Hlad po kvalitnej fantasy bol očividne veľký, poľská fantasy totiž na Netflixe trhá rekordy sledovanosti a konkurenciu necháva ďaleko za sebou.

Na čom si užiješ dokonalý zvuk s OLED televízorom?

Kúp si televízor OLED spolu so soundbarom alebo WiFi reproduktorom a získaj cashback vo výške nákupnej ceny audio produktu späť.

POZRI SI CELÚ–>PONUKU<–

Rekordný štart

Ako informuje Wrap, len za prvé tri dni od premiéry strávili diváci sledovaním Zaklínača astronomických 142,4 milióna hodín, čo je ekvivalent približne šiestich miliónov dní.

Seriálová novinka totálne zahanbila aj španielsky megahit Money Heist, ktorý v sledovanosti tromfla takmer 3-násobne. Money Heist pritom dlhodobo patrí k vôbec najsledovanejšiemu obsahu služby.

netflix

Zaklínač je tak pre Netflix obrovským hitom a s určitosťou už možno povedať, že zamieša kartami vôbec najsledovanejších seriálov služby.

Rebríčku síce neohrozene kraľuje prekvapivý hit Squid Game, ktorého sledovaním diváci za prvých 28 strávili 1,65 miliardy hodín, na druhé miesto v podobe Bridgertonu a jeho 625 miliónov hodín by však Zaklínač mohol bez problémov dosiahnuť a stať sa tak historickou „dvojkou“ služby.

Určite nezmeškaj
Skvelé fantasy aj výsmech fanúšikom. Toto je 8 vecí nového Zaklínača, ktoré milujeme a neznášame

Len pre porovnanie, prvá séria Zaklínača za 28 dní nazbierala 541 miliónov hodín, pokračovanie je už v pätine tejto cesty a to len za tri dni od premiéry.

Značku čaká svetlá budúcnosť

Netflix teda má dôvod na radosť a to rovno dvojnásobnú – výnimočne dobre sa totiž po premiére darilo aj filmovej novinke so Sandrou Bullock – Unforgivable, ktorá má tiež potenciál zamiešať kartami v kategórii najsledovanejších filmov služby.

Netflix si je svojho klenotu v podobe Zaklínača dobre vedomý a chystá pre značku veľkú budúcnosť. Už na budúci rok sa premiéru chystá seriálový spin-off Witcher: Old Blood, odohrávajúci sa dávno pred Geraltovým príbehom, ktorý predstaví úplne nové postavy aj vôbec prvého Zaklínača.

Seriál nedávno dostal prvý trailer a aj napriek exotickému obsadeniu vôbec nevyzerá zle. Netflix ďalej plánuje predstaviť aj animovaný film z univerza Zaklínača určený pre rodiny s deťmi.

Najlepšou správou však je, že scenár k tretej sérii Zaklínača už je takmer hotový a pokiaľ sa nestane nič výnimočné (čo počas pandémie rozhodne nemožno vylúčiť), na pokračovanie príbehu Geralta a Ciri už nebudeme musieť čakať ďalšie dva roky a dokonca sa hovorí o premiére počas budúcoročných Vianoc.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú