Zdá sa, že Netflixu sa spolupráca so Sandrou Bullock vypláca. Prvá spoločná snímka v podobe apokalyptického trileru Bird Box je stále druhým najsledovanejším filmom v histórii služby, o nič horšie si však zatiaľ nevedie ani ďalšia novinka s touto populárnou herečkou, ktorá sa na Netflixe objavila iba počas uplynulého víkendu.

Na čom si užiješ dokonalý zvuk s OLED televízorom?

Kúp si televízor OLED spolu so soundbarom alebo WiFi reproduktorom a získaj cashback vo výške nákupnej ceny audio produktu späť.

POZRI SI CELÚ–>PONUKU<–

Reč je o dramatickej snímke Unforgivable, v ktorej Sandra Bullock stvárňuje bývalú trestankyňu. Za brutálnu vraždu si jej hlavná postava odsedela 20 rokov vo väzení. Po prepustení sa teraz snaží nájsť svoju mladšiu sestru a zaradiť do normálneho života.

Snaha ústrednej hrdinky však naráža na prekážky – ani po dvoch desaťročiach jej totiž okolie hrozný čin nevie odpustiť a pozostalí navyše plánujú chladnokrvnú pomstu.

Pobláznil celý svet

Unforgivable bol do knižnice Netflixu zaradený minulý piatok, už teraz ale možno hovoriť o veľkom diváckom záujme a ďalšom hite najpopulárnejšej streamovacej služby.

Prečítaj si aj
Netflix to vie aj kvalitne. Týmito filmami v roku 2021 zachraňuje svoju povesť

Novinka podľa Flixpatrol s prehľadom ovládla sledovanosť vo všetkých 83 krajinách, ktoré portál vyhodnocuje. O film bol veľký záujem aj na Slovensku, kde mu rovnako patrí jasná prvá priečka.

Vie to aj kvalitne

Na rozdiel od väčšiny hitov Netflixu však v prípade novinky so Sandrou Bullock streamovacia služba konečne prináša aj kvalitu, čo dokazujú aj divácke hodnotenia – na ČSFD momentálne diváci film hodnotia 77 %, IMDB na základe 17-tisíc recenzií filmu udeľuje 7,2 / 10.

Film sa páči aj odbornej verejnosti a recenzentom, ktorí v Unforgivable vyzdvihujú predovšetkým vynikajúci výkon Sandry Bullock – tá si zaň podľa viacerých ohlasov vyslúži aj oscarovú nomináciu.

Po zlatých soškách pri svojej novinke nepochybne pokukuje aj Netflix. Film totiž vysielal aj vo vybraných kinách, aby tak splnil podmienku na prípadnú nomináciu na Oscarov.

TMDB

December je z hľadiska kvality filmov pre Netflix celkovo dôležitým mesiacom. Okrem Unforgivable bude na streamovacej službe štartovať hneď niekoľko ďalších oscarových kandidátov – talianska dráma The Hand of God či hviezdne obsadená satirická komédia Don’t Look Up s Leonardom DiCapriom, z ktorej však recenzenti príliš nadšení nie sú.

Veľký potenciál nesie aj prichádzajúca dráma a režisérska prvotina herečky Maggie Gyllenhall – Lost Daughter, ktorá sa vrhla s ťažkým materiálom na komplikované pocity z manželstva a materstva a z neho vyplývajúce osobné traumy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú