Niekomu by sa mohlo zdať, že v poslednej dobe nepíšeme o ničom inom iba o univerze Zaklínača. Nedá sa tomu však vyhnúť, keďže každý deň sa na povrch predierajú nové informácie. Teraz, podľa SteamDB, Steamcharts a vlastných štatistík Valve zisťujeme, že Divoký hon hrá viac ľudí, ako hocikedy predtým.

Recept na takýto nezvyčajný úspech je jednoduchý. Keďže sa k univerzu 20. decembra, kedy vyšiel na Netflixe vynikajúci seriál na motívy Sapkowského noviel, pridali tony nových fanúšikov, zvyšoval sa tým pochopiteľne aj záujem o herné tituly. Keďže je trojka najprístupnejšia novým hráčom a nevyžaduje stopercentné poznanie minulých dielov, hráči využívajú enormné vianočné zľavy a siahajú práve po tejto RPG legende.

The Witcher 3: Wild Hunt na jej vrchole hrateľnosti uplynulé dni hralo 94 000 hráčov naraz, čo prekonalo doterajší rekord titulu o necelé dve tisícky. RPG hra dokonca predbehla aj tak zabehnuté free to play značky ako Path of Exile, Warframe alebo Team Fortress 2.

Aby sme ešte neprestali s chválou tretieho Geralta len tak rozhadzovať, minulý týždeň dosiahla hra ďalší míľnik – v hrateľnosti na Steame predbehla aj tohtoročný hit Red Dead Redemption 2. Využil si už aj ty 70 % zľavu na obe verzie The Witcher alebo už Geralta vo svojej knižnici máš od roku 2015? Klasická verzia je na Steame za 8,99 € a edíciu hry roka so všetkým DLC môžeš mať už za 14,99 €, čo je vynikajúca cena za desiatky hodín zábavy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom