Minulý rok znamenal pre kryptomeny obrovský prielom, keď zaznamenali masívny nárast hodnoty. Darilo sa aj projektu Ethereum, ktorý pred pár rokmi založil mladík Vitalik Buterin. Ten však nedávno na sociálnej sieti pohrozil svojím odchodom z komunity, aby následne všetko vysvetlil a vyjadril svoj cieľ. 

Na začiatku príbehu, o ktorom informuje portál Business Insider, stojí trošku nejasný príspevok Vitalika na sociálnej sieti Twitter. Mladík s rusko-kanadským občianstvom v ňom poukazoval na „nezrelosť“ komunity a pohrozil, že ak sú meme obrázky o tom, kto má koľko peňazí či detinské vtipy – „všetko čo sme dosiahli“ – tak potom „odíde“. Tento tweet bol pritom komentárom k jeho predchádzajúcemu príspevku, kde upozorňoval na spôsob využitia obrovského množstva prostriedkov, ktoré sa nachádza vo svete kryptomien.

Buterin už vo svojich pôvodných komentároch poukazov a vyzýval k dosahovaniu zmysluplných cieľov pre spoločnosť a tento postoj potvrdil aj vo svojom následnom vysvetlení možného odchodu. Buterin potvrdil, že svoju prácu na kryptomenách nezastaví a ani nespomalí, a to pokiaľ komunita bude ďalej smerovať k napĺňaniu „skutočných spoločenských hodnôt“.

Cieľ – posúvať spoločnosť k lepšiemu

Zakladateľ projektu Ethereum už na jeseň minulého roku oznámil, že časť zo svojich finančných prostriedkov, respektíve akcií, venuje. Okrem charitatívnych organizácií pritom ponúka možnosť získať investície aj ďalším vývojárom, ktorí sa venujú vývoju open-source služieb pre Ethereum. Buterin uvádza, že cez fond rozdistribuoval už vyše jeden milión dolárov.

Nenechaj si ujsť
Takto môžeš predávať a kupovať BitCoin aj ty

Len za minulý rok sa podľa dát z portálu Coinmarketcap zvýšila hodnota trhu s kryptomenami z 18 miliárd dolárov na takmer 580 miliárd. Okrem Bitcoinu a Ethereum sa výrazne darí napríklad aj digitálnej mene Ripple. Buterin teda upozorňuje na to, aby zvyšujúca hodnota kryptomien neznamenala len zarábanie veľkého množstva peňazí, ale aby tieto prostriedky a technológie ďalej smerovali k zlepšovaniu života ľudí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom