Nakupovanie cez internet je v dnešných dňoch bežnou záležitosťou, ktorá sa stala rituálom mnohých zákazníkov. Napriek čoraz lepším službám sa však z času na čas stane, že objednávky nie sú vždy také ako sa očakáva. 

Na prvý pohľad bežná objednávka sa po doručení zmenila na obrovské prekvapenie. Nemenovaný pár z floridského Orlanda potreboval viac úložného priestoru pre svoje veci, a tak si kúpili plastové boxy v známom e-shope Amazon. Každý z boxov mal objem zhruba 100 litrov. Avšak už po príchode kuriéra bolo niečo v neporiadku. Boxy boli omnoho ťažšie ako bežné, prázdne kusy.

Desiatky kíl zeleného prekvapenia

Najväčšie prekvapenie však prišlo po otvorení, kde sa nachádzalo až 30 kg marihuany, ktorá vydávala výrazný zápach. Majitelia nových boxov s marihuanou okamžite zavolali políciu, ktorá začala vyšetrovanie. Objednávka bola pôvodne odoslaná zo skladu v Massachusetts a doručená kuriérskou službou UPS. Napriek tomu, že policajní vyšetrovatelia ešte nikoho nezatkli, aktívne na prípade pracujú. Počas toho sa prekvapení zákazníci snažili získať vysvetlenie od samotného Amazonu. Intenzívna snaha spojiť sa s kompetentným pracovníkom spoločnosti nikam neviedla.

Nenechaj si ujsť
Umelá inteligencia Amazonu chcela nadizajnovať kryty na smartfóny. Celé sa to neskutočne zvrtlo

Po približne 4 týždňoch im však Amazon poslal darčekový poukaz v hodnote 150 dolárov na ďalší nákup s ospravedlnením, že v danej veci momentálne nemôžu nič viac urobiť. Internetový obchod už ale prisľúbil spoluprácu s orgánmi činnými v trestnom konaní ako aj so zákazníkmi, s ktorými sa bude celú situáciu snažiť vyšetriť. Nezvyčajné prekvapenie v boxoch zákazníkov poriadne zaskočilo. Zvyčajné problémy pri nákupe na internete vznikajú kvôli poškodeniu tovaru, jeho nedodaniu či zámene. Rozbaliť vo svojom dome boxy s desiatkami kíl marihuany bol pre tento pár rozhodne raritný zážitok, ktorý si už nikdy nechcú zopakovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom