Aktualizácie smartfónov majú používateľom zabezpečiť prísun nových vylepšení nielen po stránke bezpečnosti, ale aj funkcionality. Neraz sa však stane, že s novým softvérovým balíkom príde aj zopár chýb, ktoré môžu zásadne ovplyvniť fungovanie systému. Sťažnosti na chybnú aktualizáciu teraz zasiahli Huawei a jednu z jeho vlajkových lodí, ktorá s najnovším Androidom 9 trpí problémami. 

Vydať novú aktualizáciu systému nie je pre výrobcov Android smartfónov žiadnou hračkou a predtým, než sa používateľovi zobrazí notifikácia, predchádza tomu zložitý proces, ktorý začína u Googlu. Práve ten vydáva nové verzie tohto populárneho operačného systému, ktorý si následne ostatní výrobcovia prispôsobujú podľa svojich potrieb. Občas sa však stane, že napriek dôkladnému testovaniu sa na verejnosť dostane chybný update, ktorý výrazne ovplyvní funkčnosť smartfónov.

Zobraziť celú galériu (0)
Dávid Igaz / FonTech

Už v minulosti sme sa tak mohli stretnúť s problémami batérií na vlajkových lodiach Samsungu, pričom tie najnovšie postihli aj nedávno predstavený Galaxy S10, informoval portál PhoneArena. Rovnako tak chyby neobchádzajú ani LG. Tejto kórejskej spoločnosti sa dokonca podarilo vydať update, ktorý spôsobil podľa portálu The Droid Guy u modelu G5 hneď viacero závažných problémov.

Ide však len o zopár z doterajších chýb, ktorých sa výrobcovia pri aktualizáciách dopustili. K nám do redakcie sa teraz ale dostala správa o tom, že s vážnymi nedostatkami sa po aktualizácii na nový Android 9.0 Pie potýka aj minuloročný Huawei P20 Pro.

Huawei P20 Pro má problémy s najnovším Androidom Pie

Čínsky gigant vydal update s najnovším systémom od Googlu a svojou nadstavbou EMUI len pred pár týždňami, no podľa pána Miroslava, ktorý nám problém popísal, spôsobil tejto bývalej vlajkovej lodi zásadné chyby. S tými sa však podľa tvrdení potýka viacero majiteľov Huawei smartfónov. V prípade pána Miroslava uškodil update najmä fotoaparátu smartfónu. Má sa jednať o problém s kvalitou priblíženia a nahrávania videa v 4K a FullHD rozlíšení pri 60 snímkach za sekundu.

Zobraziť celú galériu (0)
Dávid Igaz / FonTech

Nenechaj si ujsť
Sú aktualizácie Androidu doručované rýchlejšie ako kedysi? Dáta ukazujú zaujímavé skutočnosti

Badateľná je aj zhoršená kvalita nočných snímok, kde sa mal začať objavovať vyšší šum ako tomu bolo predtým. Kvôli týmto problémom svoj Huawei P20 Pro majiteľ už 2-krát reklamoval u slovenského operátora, kde si však s problémom nevedelo dať rady ani servisné centrum. To má o chybe údajne vedieť a hoci sa zákazníkovi dostane do rúk nový bezchybný kus, aktualizácia na Android 9.0 Pie znova spôsobí vyššie spomínané problémy.

Zobraziť celú galériu (0)
Dávid Igaz / FonTech

Takáto situácia rozhodne nepoteší žiadneho používateľa, ktorý môže nadobudnúť podozrenia, že výrobca sa k tejto aktualizácii uchýlil vedome, aby zákazníkov odklonil ku kúpe nového smartfónu. Pán Miroslav konzultoval problém aj so slovenskou pobočkou spoločnosti, ktorá ho už registruje. PR agentúra zastupujúca Huawei sa ale pre FonTech.sk vyjadrila odlišne.

„Huawei neustále pracuje na vylepšovaní svojich zariadení a snaží sa ich funkcie inovovať a vylepšovať, rozhodne nie zhoršovať. Doteraz sme nedostali hlásenie o podobnom probléme a prípad pána Miroslava preverujeme s naším servisom. Ak však softvér obsahuje nejaký nedostatok, je vysoko pravdepodobné, že ten bude odstránený pri nasledujúcej aktualizácii,“ vyjadril sa pre FonTech.sk Michael Gajdoš z agentúry Kindred Group.

Zatiaľ tak nebolo potvrdené, že by aktualizácia na Android 9.0 Pie spôsobovala problémy vo viacerých prípadoch. Ak sa objavia nové informácie, budeme o nich rozhodne informovať. Pokiaľ sa však vyskytla chyba aj u ďalších kusov modelu P20 Pro či iných Huawei smartfónov, odporúčame sa obrátiť na predajcu alebo oficiálny servis spoločnosti.

Aktualizácia článku z 28.3.2019 obsahuje novú verziu vyjadrenia od agentúry Kindred Group zastupujúcu Huawei. 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom