Spoločnosť Skylink nedávno spravila viacero zmien vo svojej programovej ponuke, no zároveň zmenila aj technické parametre vysielaných staníc. Po novom tiež začala využívať nové zabezpečenie, kvôli ktorému môžu mať zákazníci problémy so sledovaním televízie. Niektoré programy im vôbec nemusia fungovať. Problém sa týka špecifickej skupiny klientov. Informuje o tom portál SatelitnaTV.sk.

Programová ponuka Skylinku bola rozšírená o 5 nových programov a ďalšie vybrané stanice z doterajšej ponuky začala spoločnosť vysielať v HD rozlíšení. S touto zmenou sa spája aj úprava technických parametrov pre vysielanie.

Manuálnu úpravu parametrov pre jednotlivé stanice je potrebné vykonať v prípade prijímačov, ktoré nie sú vybavené funkciou FastScan. Viac informácií nájdeš v tomto článku.

Niektorí zákazníci budú musieť vymeniť zariadenia

Skylink začal okrem toho využívať aj vyššiu formu ochrany Irdeto a vypol doterajší systém Cryptoworks, kvôli čomu majú mnohí zákazníci problém so sledovaním programov. Detaily objasnil aj na svojom webe.

Uvádza, že najpravdepodobnejšou príčinou problémov sú prijímače bez označenia Skylink Ready, ktoré nedokážu spracovať aktuálne nastavenia kódovacieho systému. Týka sa to predovšetkým prijímačov, ktoré nepodporujú vyššie spomenuté zabezpečenie systému Irdeto (Layer 2b).

Zobraziť celú galériu (1)
Freepik (Úprava redakcie)

Takéto zabezpečenie už využívajú v prípade Skylinku programy Extreme Sports, Spektrum Home, Cinemax HD, Cinemax 2 HD, Lala TV, CBS Reality, HBO 2 HD a HBO 3 HD, informuje SatelitnaTV.sk.

Podľa spoločnosti je riešením výmena CA modulu s podporou Skylink Ready alebo výmena satelitného prijímača. Skylink bude vyššie zabezpečenie postupne uplatňovať aj pri ďalších vysielaných programoch, kvôli čomu sa mnohí zákazníci tejto výmene pravdepodobne nevyhnú. Pri výmene je vhodné zaobstarať si prijímať aj s funkciou FastScan, ktorá umožní automatické ladenie programov.

Spoločnosť pritom upozorňuje zákazníkov aj predajcov už dlhé roky, že negarantuje bezproblémové vysielanie programov na necertifikovaných prijímačoch. Klienti, ktorí využívajú certifikovaný prijímač s podporou kódovacieho systému Irdeto, by nemali vyššie spomenuté problémy s vysielaním zaznamenať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom