Spoločnosť Skylink predstavila upravenú ponuku satelitného vysielania. Zákazníci tak dostanú ďalšie programy a niekoľko vybraných z pôvodnej ponuky bude vysielaných vo vyššej HD kvalite. O novinkách informoval Skylink v tlačovej správe.

Satelitný vysielateľ rozširuje ponuku programov o nových 5 kanálov a ďalších 8 z doterajšieho vysielania poskytne v HD. Zákazníci si však budú musieť pre naladenie kanálov upraviť technické parametre, pokiaľ nemajú satelitný prijímač s funkciou FastScan.

Vysielanie nižšie uvedených programov na doterajších parametroch Skylink ukončí 11. januára 2021.

Skylink rozširuje ponuku programov a vysielanie v HD

V budúcnosti majú podľa informácií portálu SatelitnaTV.sk pribudnúť do portfólia Skylinku ďalšie programy, ktoré už spoločnosť aktuálne testuje. Medzi nimi má byť aj Šláger Premium HD, ktorý ako prvý zaradil do ponuky Antik, alebo aj kanál CANAL+ Domo.

Medzi čerstvo pridané programy do ponuky Skylinku patria tieto novinky:

  • Extreme Sports Channel
  • Spektrum Home
  • CBS Reality
  • LALA TV
  • Cinemax 2 HD

Ako bolo spomenuté, pokiaľ nemá používateľ prijímač s funkciou FastScan, bude potrebné zmeniť technické parametre pre sledovanie nových programov manuálne.

Technické parametre je potrebné upraviť aj pri programoch, ktoré teraz Skylink po novom vysiela v HD. Týka sa to TV staníc Cinemax HD, Arena Sport 1 HD, Film+ HD, HBO 2 HD, HBO 3 HD, Filmbox Premium HD, Viasat Nature HD a Viasat History HD. Pre naladenie týchto programov vo vyššej kvalite vysielania je potrebné zmeniť parametre podľa priloženej tabuľky.

Zmenila sa aj vysielacia frekvencia ďalších programov

Niektoré stanice z ponuky Skylinku sa presúvajú na nové frekvencie, kvôli čomu je taktiež potrebná zmena technických parametrov. Programy Filmbox Extra HD, Film Europe HD, Golf Channel, Viasat Explore, UP network CZ, Hobby TV, Rebel, Relax, Retro Music a Jim Jam je možné preladiť podľa parametrov v 2. riadku tabuľky.

Zvyšné programy na novej frekvencii, medzi ktoré patria Film Europe+ HD, Adventure TV, Filmbox Stars, Mňam TV, Minimax a Leo TV, zákazníci Skylinku naladia podľa parametrov v 3. riadku tabuľky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP