V posledných dňoch sa stal celosvetovou senzáciou na internete neznámy kovový monolit, ktorý sa prvýkrát objavil v púšti v Utahu. Neskôr tento objekt niekoľkokrát zmizol a objavil sa na iných miestach. Záhada však našla svoje objasnenie. Zásluhu za tento fenomén si pripisuje skupina umelcov, ktorá vytvorila globálny fenomén a monolity sa rozšírili do ďalších kútov sveta, informuje The Sun.

Prvý takýto kovový monolit svojho druhu sa objavil ešte v závere novembra na púšti v Utahu, kde ho našla skupina biológov. Zmizol však pár dní na to. Záhadný objekt upútal pozornosť celého sveta a jeho zmiznutie mu ešte viac pridalo na „záhadnosti“.

Tento úkaz si nevedeli vysvetli ani odborníci, ktorých o pár dní po zmiznutí prekvapil ďalší takýto kovový monolit na opačnom konci sveta v Rumunsku. Ani tam však dlho nevydržal.

Krátko na to objekt opäť zmizol a objavil sa v Kalifornii. Prednedávnom rovnaký monolit objavili aj v Pensylvánii, v Texase či na ostrove Isle of Wight pri pobreží Anglicka.

Za neznámym monolitom stojí skupina umelcov. Vytvorili globálny fenomén

Záhadu si mnohí začali spájať aj s mimozemšťanmi. Ako sa však teraz ukázalo, za tento fenomén môže skupina umelcov The Most Famous Artist, ktorej sa pomocou prvého monolitu v Utahu podarilo vytvoriť celosvetový fenomén a postupne sa tak k tomuto kovovému stĺpu pridávali ďalšie po celom svete. Pôvodný monolit je dokonca na predaj, a to za závratných 45 000 dolárov.

To, že za týmto výtvorom stojí táto skupina umelcov, sa potvrdilo v komentároch na Instagrame, kde umelci v odpovedi potvrdili, že sa jedná o ich dielo. Ďalšie detaily má tvorca prvého monolitu, Matty Mo, odhaliť už čoskoro, informoval v odpovediach pre Mashable.

Skupina umelcov tak behom pár dní dokázala jednoduchým, no dostatočne záhadným umeleckým dielom poblázniť celý svet. Prvotný návrh tohto stĺpu pritom vznikol ešte v lete tohto roka, čo má dokazovať počítačový render s prvou verziou tohto diela, ktorý zverejnila skupina na Instagrame.

Matty Mo chcel týmto kúskom vytvoriť globálny fenomén, čo sa mu vo výsledku veľmi rýchlo aj podarilo. Dodal však, že teraz je už monolit mimo jeho kontrolu a je otázne, kedy a kde sa objaví najbližšie. Dúfa však, že sa objaví aj na ďalších miestach, kde bude spájať ľudí, informuje The New York Post.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP