Spoločnosť Apple údajne v tichosti pracuje na vlastnom prototype skladacieho smartfónu. Pre portál Bloomberg to mal potvrdiť jeden zo zamestnancov, ktorý na zariadení pracuje.

Prvé interné prototypy skladacieho smartfónu, respektíve skladacej obrazovky, už má údajne Apple vytvorené. Kalifornská spoločnosť zatiaľ testuje samotnú technológiu, pričom stále im ostáva vytvoriť kompletný smartfón.

Ako píše TheVerge, prototyp skladacej obrazovky by mal disponovať neviditeľným pántom, ktorý by sa ohýbal uprostred jedného flexibilného displeja. Zariadenie teda môže fungovať podobne, ako Samsung Galaxy Z Fold 2 či Huawei Mate X horizontálne, respektíve v prípade vertikálnej orientácie ako Samsung Galaxy Z Flip.

V správe Bloombergu sa ďalej uvádza, že vývojári pracujú na niekoľkých veľkostiach displejov, no s najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o taký rozmer, ktorý by v otvorenom stave dosahoval veľkosť iPhone 12 Pro Max.

Screenshot/Youtube/ConceptsiPhone

V prípade, že sa Apple skutočne rozhodne priniesť skladací smartfón na trh, nesmie v žiadnom prípade zaváhať. Konkurencia v podobe Samsungu či Huawei má už v tomto smere náskok, pričom prvá skladačka od Samsungu sa objavila ešte v roku 2019. Telefón však aj napriek vyššej cenovke trpel množstvom technických nedostatkov, ktoré sa spoločnosti podarilo vychytať až s nástupcom.

Návrat k populárnemu TouchID

Zásadných noviniek sa zrejme dočká aj nadchádzajúca generácia iPhonov. Jednou z nich je návrat k populárnemu TouchID, ktoré sa zo smartfónov vytratilo po tom, čo sa displeje natiahli na celú plochu zariadení. TouchID síce nahradilo naozaj prepracované FaceID, no to sa v súčasnej situácii, kedy množstvo ľudí nosí väčšinu dňa ochranné rúška, ukázalo ako nepraktické.

V závilosti od toho by sa snímač odtlačkov prstov mal dostať pod displej. Touto technológiou disponuje už väčšina konkurenčných výrobcov, kedy ani stredná trieda ich smartfónov nie je výnimkou.

Freepik (Úprava redakcie)

Ďalšia významná zmena, o ktorej sa v dielni Apple diskutuje, je úplne odstránenie Lightning konektora pri niektorých iPhonoch. Tieto smartfóny by mali v budúcnosti údajne disponovať už iba bezdrôtovým nabíjaním.

Tento rok by sme sa tiež mali dočkať dlho omieľaného produktu AirTags, ako aj tenšieho iPadu a vylepšeného iPadu Pro s novým mini LED displejom. Zároveň sme včera informovali o nových MacBookoch Pro, ktoré by mali upustiť od Touch Baru a znovu zaviesť MagSafe. Tie údajne prídu už koncom roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP