O novom Bluetooth sledovači od Apple s názvom AirTag sme ťa už informovali. Dnes sme sa dozvedeli ďalšie informácie o novom druhu príslušenstva, ktoré má gigant predstaviť už v dohľadnej dobe. Malo by byť kompletne vodeodolné a prinesie bezdrôtové nabíjanie, informuje MacRumors.

AirTag bude malé sledovacie zariadenie s pripojením na Bluetooth, ktoré možno použiť na nájdenie stratených kľúčov či iných predmetov. Na trhu existuje niekoľko podobných produktov, napríklad Tile alebo Adero, avšak AirTag bude hlbšie integrovaný do ekosystému Applu. Taktiež bude mať vstavané čipy, ktoré mu umožnia pripojiť sa k iPhone a prenášať polohu zariadení, ku ktorým je pripojený.

Dôkazy o existencii tohto zariadenia sa nachádzajú v beta verzii systému iOS 13.2. Vo finálnej verzii by sa mal objaviť v aplikácii „Nájsť“, ktorá by slúžila aj na správu tohto trackera. Širokopásmová podpora zvýši presnosť lokalizácie objektov v priestore. Modely iPhone 11 a iPhone 11 Pro sú tiež vybavené čipom U1 s technológiou Ultra Wideband a pomocou rozšírenej reality by dokonca vedeli nasmerovať používateľa priamo na označenú položku v miestnosti.

AirTag prinesie kompletnú vodeodolnosť, takže nebude problém ho používať v akýchkoľvek podmienkach. Samozrejme, toto zariadenie bude treba raz za čas aj nabiť a Apple túto dilemu vyrieši podobne ako nabíjanie hodiniek Apple Watch – bezdrôtovo pomocou špeciálnej kolísky s magnetickým nabíjacím „pukom“. AirTag bude podľa posledných správ predstavený už v septembri po boku série iPhonu 12.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP