Automobilka NIO si chce v najbližších rokoch podmaniť Európu. Na starý kontinent prinesie nie len svoje špičkové elektromobily, ale aj stanice na výmenu batérií. Prvé krajiny, kam čínska automobilka zavíta, už poznáme. Portál Electric Vehicles nedávno informoval o fotografii modelu ET7, ktorý bol zachytený v Prahe.

Čínska automobilka NIO už svoju európsku premiéru zažila v Nórsku. Spoločnosť následne plánovala expanziu aj na nemecký trh, no analytik Deutsche Bank, Edison Yu, sa na Twitteri nedávno preriekol. Uplynulé dni sa totiž zhováral s finančným riaditeľom NIO, Stevenom Fengom, ktorý mu prezradil, že čínska automobilka expanduje rovno na štyri nové trhy.

NIO

Yu zrejme prezradil niečo, čo nemal, pretože tweet s touto hodnotnou informáciou po krátkej chvíli zmazal. Pozorným sledovateľom však príspevok neunikol, a tak sme sa dozvedeli, že neskôr v tomto roku NIO expanduje okrem Nemecka aj do Holandska, Dánska a Švédska.

Trhov bude zrejme viac

Fotografia modelu NIO ET7 z Prahy ale napovedá, že čínska automobilka si zrejme mapuje cesty aj u našich susedov a čoskoro by tak mohla oficiálne zavítať aj na tento trh. Ešte v decembri minulého roka spoločnosť prezradila, že do roku 2025 chce oficiálne pôsobiť až na 25 európskych trhoch.

havranatko

Expanzia pritom bude postupná a v prvých krajinách sa budú luxusné čínske elektromobily predávať už budúci rok.

Automobilka postupne na týchto trhoch mapuje cesty, aby získala dáta pre ich pokročilého asistenta jazdy NIO Autonomous Driving. Na mapovanie však využíva model NIO ES8. Fotografia modelu ET7 však napovedá, že automobilka by mohla na český trh skutočne vstúpiť už budúci rok.

Ponúkne to najlepšie, čo aktuálne má

Čo sa týka ponuky elektromobilov, spočiatku bude skromnejšia a automobilka začne na týchto trhoch predávať model ET7. Luxusný elektrický sedan je však to najlepšie, čo spoločnosť aktuálne má a na vybraných trhoch rozhodne nie je núdza o potenciálnych majetných zákazníkov.

Okrem ponuky elektromobilov prinesie „čínska Tesla“ na európske trhy aj svoje nesmierne populárne stanice na výmenu batérií. Stanice prakticky eliminujú jedinú nevýhodu elektromobilov, ktorou je zdĺhavé nabíjanie.

NIO

Na výmennej stanici sa dokáže batéria „dobiť“ v priebehu troch minút tak, že automatický systém vymení vybitú batériu vo vozidle za plne nabitú.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP