Ako už asi vieš, Microsoft si ešte tento rok chystá obrovskú aktualizáciu zásadne meniacu vizuál Windows 10. The Verge teraz upozorňuje na vynovené systémové ikony, spadajúce pod posledné dni neustále skloňovaný Fluent dizajn.

Minule sme informovali o preklopovaní Fluent dizajnu do prostredia digitálneho obchodu Microsoft Store, no aj o letmo zmenenej ponuke Štart, respektíve o novom prieskumníku. Všetky tieto zmeny sú súčasťou nadchádzajúcej aktualizácie s kódovým označením Sun Valley, ktorej by sme sa v jednotnom balíku mali dočkať ešte tento rok.

Jeden z aktuálne testovaných buidlov Windows 10 predstavil aj nové systémové ikony. Asi sa zhodneme na tom, že Microsoft nimi ešte väčšmi prehlbuje myšlienku minimalizmu, ktorý je momentálne trendom aj v technologickom svete.

www.blogs.windows.com

Ikony sú jednoduchšie a po vzore nového dizajnu okien (najmä ich okrúhlejších rohov) zasadené vo vybraných systémových aplikáciách do kruhu. Úlohou takéhoto tvaru je na jednej strane zjednotiť dizajn systémových vstupov, no zároveň aj uľahčiť používateľovi hľadanie bodu interakcie.

Spoločnosť ako ukážkové plátno vynovených ikon prezentuje nový widget v rámci panela úloh, o ktorom sme písali ešte začiatkom januára. Ako Microsoft píše v oficiálnom blogu, hlavnou úlohou nového dizajnu je zjednodušiť prijímanie informácií.

www.blogs.windows.com

Nemalú úlohu v tom hrá aj do očí bijúce farebné odlíšenie jednotlivých kariet s ponúkaným obsahom, ktoré je rovnako novinkou.

Najväčšia zmena dizajnu za posledné roky

Informácií o jednej z najväčších dizajnových zmien Windowsu 10 sa v poslednej dobe kopí stále viac a viac. Zároveň sme si vedomí, akú námahu si softvérový titán dal s vizuálom Windowsu 10X, v závislosti od čoho veríme, že aktuálne presunul všetky svoje zdroje na očakávanú aktualizáciu primárneho systému.

Nemalú úlohu v tom hrajú aj na prvý pohľad drobné zmeny, ako napríklad vyššie popísané minimalistické ikony, ktoré ale malými krokmi tvoria finálny zážitok zo systému. Vyzerá to tak, že redizajn Sun Valley bude z hľadiska interakcie a vizuálu zatiaľ najväčšou zmenou operačného systému, kraľujúceho technologickému svetu už takmer 6 rokov.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom