The Verge upozornil na blízku aktualizáciu Windows 10, ktorá sa vo veľkej miere dotkne najhlavnejšej lišty operačné systému. Pomimo ostatných funkcionalít sa pridá aj dedikovaná ponuka s počasím a na mieru ušitými správami priamo od Microsoftu.

Nová ponuka podľa oficiálneho Microsoft blogu nesie označenie „news and interests“ a bude fungovať ako dedikovaná ponuka s pravidelne aktualizovanými informáciami o počasí, pohyboch na akciových trhoch a všetkých žiadaných oblastiach spravodajstva.

Hlavný prím bude zohrávať používateľská prívetivosť a neustála relevantnosť

Neowin zároveň uvádza, že panel bude čerpať z vyše 4 5000 relevantných zdrojoch, kde nebudú chýbať etalóny žurnalistického sveta ako The New York Times či BBC. Okrem pravidelne aktualizovaného zdroja informácii si samozrejme používateľ bude môcť ponuku prispôsobiť vlastným potrebám, ako po obsahovej, tak aj formálnej stránke.

Microsoft

Funkcionalita bude pôsobiť v dvoch režimoch – ako malá ikona na paneli úloh vykazujúca aktuálnu teplotu a počasie, kedy sa po kliknutí otvorí podrobnejšia ponuka už so spomínanými správami, predpoveďou počasia alebo inými informáciami, ktoré si používateľ prednastaví.

Zdroje uvádzajú, že vymoženosť „news and interests“ je aktuálne dostupná len v rámci testovacieho Insider programu a aj to len vo vybraných krajinách. Spravodajský blok môžu v nasledujúcich mesiacoch testovať len Američania, Kanaďania, Austrálčania, Indovia a obyvatelia Spojeného kráľovstva.

Microsoft

Widget počasia a spravodajstva sa s najväčšou pravdepodobnosťou do produktívnej fázy preklopí s aktualizáciou 21H2. Zároveň treba brať na zreteľ, že samotné ťaženie informácií si bude vyžadovať nainštalovaný prehliadač Edge.

Tu sa ale obávame, že sa nebude dať nastaviť, aby sa po kliknutí na okno s informáciou daný článok otvoril v inom prehliadači, než v tom od Microsoftu. Na druhej strane môže ísť konečne o vítanú novinku panela úloh, ktorého forma je už niekoľko rokov sotva dotknutá. V prípade, že ti takto podávané spravodajstvo nebude vyhovovať, ikonu s ním si budeš môcť cez kontextovú ponuku, podobne ako v prípade vymoženosti Adresa alebo Ľudia, vypnúť.

Pošli nám TIP na článokAplikácie