YouTube za svoju históriu niekoľkokrát zmenil zovňajšok a ak si so zvykaním na nové rozloženie videí mal problémy, možno aj ty si volil staršiu verziu využívanú pred rokom 2017. Práve toto klasické rozloženie webu Google už onedlho zruší, píše web 9to5google.

Jednou za najzásadnejších zmien dizajnu Google aplikácií sme zažili v roku 2017, kedy jeho odnože ako Google Drive, Google Keep, ale aj YouTube prešli modernizáciou zovňajška. Nielen Google, ale aj iní technologickí giganti v tej dobe prevádzali svoje prostredia na takzvaný Material Design, pôsobiaci minimalistickejším, prístupnejším a najmä modernejším dojmom.

Desktopová verzia YouTube.com sa na Material Design prehupla v roku 2017 a okrem mnohých vítaných zmien zaviedla aj nesmierne pochvaľovaný tmavý mód. Mnoho puritánov však na túto verziu nechcelo presedlať a prostredníctvom dodatku za klasickú adresu /?disable_polymer=1 dokázali pristupovať na staršie webové rozhranie.

Títo používatelia však v nasledujúcich dňoch dostanú notifikáciu od vývojárov, ktorí ich o zrušení funkcionality budú informovať. Hláška ,,Switch to the new YouTube” naznačuje zrušenie starého rozloženia webu, ku ktorému dôjde v priebehu marca 2020.

Nenechaj si ujsť
Boj proti nelegálnemu obsahu eskaluje. Známy český web musel stiahnuť všetok svoj obsah

Okrem pohodlnosti, mnohí používatelia siahali po staršej verzii aj vďaka nestabilnosti nového rozhrania na webových prehliadačoch nebežiacich na Chromiu. Firefox alebo Edge bežali na zastaranej knižnici JavaScriptu Polymer 1.0, zatiaľ čo ,,nový“ YouTube bol optimalizovaný pre Polymer 2.0 a 3.0. V týchto prípadoch tak YouTube bol aj  niekoľkonásobne  pomalší.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP