O tom, že aj umelá inteligencia nie je vždy dokonalá svedčí fakt, že YouTube na základe jej záverov stiahol niektoré videá robotických zápasov. Vyhodnotila ich ako týranie zvierat či dokonca kohútie zápasy.

Ako informuje portál Futurism, YouTube a jeho umelá inteligencia sa dopustili nemalej chybičky. Populárna video platforma totižto stiahla niektoré videá robotických zápasov, ktoré bolo možné sledovať napríklad na známom kanáli BattleBots. Túto správu priniesol vo svojom videu Angus Deveson z kanála Maker´s Muse.

To, že šlo skutočne o chybu, potvrdil aj hovorca platformy YouTube pre portál Futurism. Umelá inteligencia totiž niektoré roboty vyhodnotila ako zvieratá a ich následné boje ako týranie zvierat. Na YouTube sa denne objavuje obrovské množstvo videí a tak gigant používa na kontrolu ich obsahu práve túto technológiu.

Today is a sad day. Robot builders across the world cried out in agony as YouTube's algorithm falsely identified…

Gepostet von Jamison Go am Montag, 19. August 2019

Autori videí robotických zápasov sa báli aj o svoje účty

Umelou inteligenciou sa kontrolujú videá, ktoré by mohli obsahovať skutočne nevhodný obsah, nenávistné prejavy či dokonca násilie voči zvieratám. Presne takto boli vyhodnotené videá k zármutku tvorcov stojacich za týmito diaľkovo ovládanými robotmi. Videá boli pozastavené, nakoľko umelá inteligencia vyhodnotila ich obsah za nevhodný a obsahujúci týranie zvierat či dokonca kohútie zápasy.

Nenechaj si ujsť
Platený YouTube je odteraz na Slovensku lacnejší. Študenti dostali ponuku za výbornú cenu

Hovorca na margo týchto udalostí uviedol: „Nemáme žiadne pravidlá, ktoré zakazujú videá bojujúcich robotov. Pri obrovskom množstve videí na našej stránke niekedy urobíme nesprávne rozhodnutie. Keď sme upozornení, že video bolo omylom odstránené, konáme rýchlo a obnovíme ho.“

Zdá sa, že po zverejnení týchto udalostí sa situácia akoby vyriešila sama a YouTube tak odstránené videá obnovil. Mnohé z nich sa opäť objavili na pôvodných kanáloch bez akéhokoľvek upozornenia ich autorov. Tí v poslednom čase zažívali kvôli krokom giganta nepríjemné chvíle a tiež obavy o odstránenie ich účtov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom