YouTube uvádza na Slovensku študentské tarify pre svoje nedávno spustené služby YouTube Music a YouTube Premium. Vysokoškolskí študenti si tak za zvýhodnené ceny môžu predplatiť YouTube Music Premium – novú hudobnú streamovaciu službu s repertoárom piesní dostupných na YouTube či YouTube Premium – na sledovanie videí bez reklám rozšírené na celú platformu YouTube. 

Obe služby budú dostupné pre študentov slovenských univerzít a vysokých škôl za znížené študentské tarify, pričom YouTube Music si tak bude možné predplatiť za 2,99 eur mesačne a YouTube Premium za 4,19 eur mesačne. 

Služba YouTube Music je postavená na hudobnom katalógu, ktorý disponuje takým rozsahom hudby, ktorý používatelia inde nenájdu – ide o hudobné videá, oficiálne albumy, single, remixy, živé vystúpenia, cover verzie a pod. Navyše s mesačným predplatným získajú študenti prémiové funkcie ako počúvanie hudby na pozadí, bez reklám a s možnosťou sťahovania skladieb a albumov do offline režimu.

Zobraziť celú galériu (0)
YouTube (Úprava redakcie)

Táto služba navyše zahŕňa aj pokročilé vyhľadávanie s využitím strojového učenia, takže skladbu dokáže vyhľadať aj bez toho, aby používateľ zadal presné meno skladby, albumu či interpreta.  Služba YouTube Premium zas rozširuje možnosť sledovania videí bez reklám na celú platformu YouTube a zahŕňa aj prístup k programom a filmom v rámci kanála YouTube Originals.

Ako teda získať študentské členstvo YouTube na Slovensku? Na získanie študentského členstva je nutné spĺňať nasledovné podmienky:

  • Musí ísť o vysokoškolského študenta
  • Obe služby ponúkajú overenie študentského statusu spoločnosťou SheerID. Na stránke YouTube Pomocníka nájdu študenti informácie, ako skontrolovať, či má aj ich škola k dispozícii študentské tarify.
  • Na Slovensku by nárok na zľavu mali mať študenti väčšiny miestnych vysokých škôl.

Pre získanie služby YouTube Music Premium za zvýhodnené predplatné pre študentov navštívte youtube.com/musicpremium/student.

Pre získanie služby YouTube Premium za zvýhodnené predplatné pre študentov navštívte youtube.com/premium/student.

Používateľom bude táto možnosť v rámci aplikácie YouTube Music Premium a YouTube Premium nabiehať postupne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP