Segment smart reproduktorov v poslednej dobe čoraz viac naberá na popularite. Môže za to aj výrazný pokles cien, vďaka ktorému si ho už môže dovoliť takmer každý.

Na trhu sa už nachádza mnoho lacných kúskov, ako napríklad Amazon Echo Dot alebo Google Home Mini. Do súboja o priazeň používateľov sa najnovšie zapája aj čínske Xiaomi. To je už dlhodobo známe výrobou inteligentných produktov do domácnosti a bolo teda len otázkou času, kedy príde aj so smart reproduktorom.

Vyzerá ako Echo Dot

Pokiaľ si niekedy videl Echot Dot od Amazonu, nové Xiaomi Yeelight Voice Assistant by si si s ním mohol celkom ľahko zmýliť. Má podobné rozmery, takmer identický tvar aj tlačidlá. Rozdiel v dizajne je najmä v dierkovanom otvore pre reproduktor a logu Yeelight. Keď už sme pri reproduktore, tak ten má výkon 2 watty a pre záznam hlasu slúži šestica mikrofónov.

Na používateľa dokážu zareagovať z maximálnej vzdialenosti 5 metrov a s reproduktorom je možné prepojiť aj inteligentné spotrebiče značky Xiaomi, ako napríklad žiarovky, snímače teploty a vlhkosti.  V budúcnosti ich ale bude podporovaných ešte viac. Smart reproduktoru dodáva výkon 64-bitový štvorjadrový 1.2 GHz Cortex-A53 procesor a nechýba ani 256 MB pamäť RAM. Vnútorné úložisko má rovnakú kapacitu. K prepojeniu s inými zariadeniami slúži dvojpásmové Wi-Fi a Bluetooth.

Nenechaj si ujsť
Google vyvinul počítačovo generovaný hlas, ktorý je na nerozoznanie od ľudského. Takto znie

Smart reproduktor bude poháňať prekvapivo hlasový asistent od Microsoftu – Cortana. To je zrejme umožnené vďaka dohode týchto dvoch gigantov o používaní služieb Microsoftu v Xiaomi produktoch. Avšak, predpokladá sa, že Yeelight Voice Assistant bude vybavený aj asistentkou Amazon Alexa, vďaka čomu by bolo riešenie od Xiaomi ešte zaujímavejšie.

Dostupnosť je otázna

Vyššie spomenuté reproduktory Amazon Echo Dot a Google Home Mini lákajú na ceny, ktoré sa pohybujú pod hranicou 30 €. Xiaomi sa chce vydať podobnou cestou a v crowdfundingu uvádza oficiálnu cenu 199 juanov, čo činí okolo 25 €. Keďže väčšina produktov so značkou Yeelight sa predáva aj v oficiálnej medzinárodnej verzii, rovnakej verzie s podporou anglického jazyka by sme sa mohli dočkať aj v prípade nového hlasového Yeelight asistenta.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom