Z výrobnej linky čínskeho Xiaomi sme doteraz videli vzísť skutočne mnoho zariadení a doplnkov. Teraz však prichádza aj prvá klimatizácia pod značkou Zhumi, ktorá do horúcich letných dní prinesie komfort za prijateľnú cenu.

Ako sme už u Xiaomi zvyknutí, tak aj prvá klimatizácia prináša jednoduchý dizajn konštrukcie, ktorá je po rohoch zaoblená. Biele farebné prevedenie len pridáva tomuto novému produktu na elegancii. Výrobca však myslel aj na praktickosť ovládania, a tak je okrúhly displej orientovaný pod tým správnym uhlom pre oči používateľa.

zdroj fotografie: Zhumi

Miestnosti v horúcich obdobiach schladí s výkonom až 3500W, no priestory dokáže tiež vyhrievať, a to s výkonom 4500 W. Pri svojej práci je táto „klíma“ schopná za 1 hodinu fungovania spracovať až 700 m3 vzduchu. Invertorový DC kompresor do tejto zostavy poskytuje spoločnosť Hitachi a NIDEC sa zasa postaral o tichý a energeticky nenáročný motor.

zdroj fotografie: Zhumi

Nenechaj si ujsť
Žiadny vtip, ale realita. Xiaomi predstavilo ďalší šialený inteligentný produkt, ktorý vylepší tvoj… záchod

Súčasťou každej klimatizácie je tiež ventilátor, ktorý je v tomto prípade umiestnený vertikálne a pochádza z dielne firmy Panasonic. Elegantnosť a vlastnosti tohto užitočného pomocníka dopĺňa aj jednoduché ovládanie prostredníctvom aplikácie Smartmi Air. Tam si môže používateľ nastaviť presnú teplotu chladenia, respektíve vyhrievania, a to aj po 0,1 °C.

zdroj fotografie: Zhumi

Prijateľná cenovka ako samozrejmosť

Do farebného prevedenia klimatizácie zapadá aj samotný ovládač, ktorý taktiež prichádza v bielom. Xiaomi s novou klimatizáciou Smartmi priláka zákazníkov v Číne na príjemne nasadenú cenu. Tá sa bude pri štarte predaja, 16. augusta, pohybovať na úrovni 4399 juanov, čo je v prepočte 560 €. Xiaomi opäť tak na konkurenciu útočí poriadne agresívnou cenovkou, ktorá je vzhľadom na inteligentné funkcie klímy naozaj prijateľná. Aj tento skvelý produkt dokazuje, že sa čínsky technologický gigant skutočne stará o svojich fanúšikov a chce im tiež dopriať pohodlie počas horúcich dní.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom