Pred niekoľkými rokmi by azda nikto nebol povedal, že z kedysi malej čínskej spoločnosti Xiaomi vyrastie jeden z najväčších technologických gigantov. Napriek tomu sa tak ale predsa len stalo a tento obľúbený výrobca valcuje takmer všetku konkurenciu. 

Počas svojej existencie nám stihol predstaviť viacero bizarných, ba dokonca šialených produktov. Nechýbali medzi nimi rôzne gadgety určené do domácnosti či na vykonávanie osobnej hygieny. Vďaka tomu si tak fanúšikovia tejto spoločnosti môžu umyť zuby s jej vlastnou elektrickou kefkou alebo udržať svoje najmenšie ratolesti pekne v suchu vďaka Xiaomi plienkam. Napriek tomu, že sme sa už neraz chytali za hlavu so slovami: „Pane bože, toto snáď nemôžu myslieť vážne.“, ani vo sne by nám nenapadlo, že nastane deň, kedy si na výrobok od tejto spoločnosti budeme môcť pri návšteve záchodu sadnúť.

Keď bizár naberá nový rozmer

zdroj fotografie: Xiaomi

Tento deň však predsa len prišiel. Dnes totiž čínsky gigant predstavil svoju úplne prvú záchodovú misu, ktorá je, samozrejme, inteligentnejšia ako ostatné. Aby sme veci uviedli na správnu mieru, nejedná sa o výrobok, ktorý na sebe ponesie logo Mi. Xiaomi sily opäť spojilo so svojím partnerom SmartMi, ktorý pre giganta vyrába čističky vzduchu. Napriek tomu je však správa o existencii takéhoto produktu dostatočne prekvapivá a už navždy bude spájaný s touto úspešnou technologickou firmou.

zdroj fotografii: Xiaomi

Presuňme sa ale k „výbave“, ktorú toto čudesné zariadenie ponúka. Doska, ktorá je pri sedení na toalete v kontakte so zadkom je výhrevná a príjemná k pokožke, čo znamená, že sa majiteľ tohto produktu cíti počas vykonávania potreby ako vo vatičke. Zároveň je v plastovej konštrukcii integrovaná akási fontánka, ktorá sa po ukončení potreby vysunie a razom premení obyčajnú toaletu v bidet. Táto fontánka dokáže striekať vodu pod rôznym tlakom a taktiež je možné meniť jej teplotu. Rovnako možno zmeniť teplotu spomínanej dosky.

Recenziu tohto zariadenia od nás (v blízkej budúcnosti) nečakaj

zdroj fotografie: Xiaomi

Nenechaj si ujsť
Nezastaviteľné Xiaomi znova prichádza s trojicou nových produktov. Kladú veľký dôraz na šetrenie peňaženiek zákazníkov

Tá je navyše antibakteriálna a je vybavená aj dvoma svetlami pre jednoduchú orientáciu v tme. Okrem iného sa dostalo na automatické uzatváranie veka a certifikáciu IPX4, ktorá zabezpečuje ochranu tohto zariadenia pred striekajúcou vodou. Záchodová misa sa začne predávať cez spomínanú crowdfundingovú kampaň začiatkom septembra za cenu 999 juanov, čo je zhruba 128 €.

zdroj fotografie: Xiaomi

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú