Smartfóny zo série Redmi od čínskeho Xiaomi sa medzi zákazníkmi stali obľúbené najmä vďaka skvelej výbave, spracovaniu a nízkej cenovke. S týmito vlastnosťami zrejme na svet príde aj model Redmi Note 5A, ktorý nám spoločnosť predstaví už začiatkom budúceho týždňa. 

Fanúšikovia spoločnosti Xiaomi už netrpezlivo čakajú na premiéru ďalšieho skvelého smartfónu strednej triedy, modelu Redmi Note 5A. Svojou výbavou a cenou môže splniť priania mnohým zákazníkom, ktorí doposiaľ taktiež obľubovali jeho predchodcov. Veď napríklad len také Xiaomi Redmi Note 4 sa pri uvedení na indický trh predávalo závratným tempom a za 45 dní si ho kúpilo až 1 milión nových majiteľov. Podobné úspechy žnú modely z tejto línie aj v iných kútoch sveta. Dá sa teda očakávať, že Xiaomi Redmi Note 5A bude taktiež poriadne populárne a skladové zásoby môžu zmiznúť pomerne rýchlo.

zdroj fotografie: Xiaomi

Ďalší obľúbenec zákazníkov?

Keďže pôjde o zástupcu strednej triedy, tak v jeho útrobách by sme mali nájsť procesor Snapdragon 625, s ktorým bude kooperovať slušná operačná pamäť RAM o kapacite 3/4 GB. Jej veľkosť bude závisieť od interného úložiska, ktoré príde vo verzii s 32/64 GB pamäte. Prednú stenu bude zdobiť 5,5″ FullHD displej, ktorý dokonale zapadne do tenkej konštrukcie s hrúbkou len 7,5 mm.

zdroj fotografie: Xiaomi

Nenechaj si ujsť
Najprepracovanejšia Android nadstavba, MIUI 9, už dostupná na stiahnutie. V slovenskom aj českom jazyku

Tam by sa mala ocitnúť aj batéria so slušnou kapacitou. V zadnej časti nebude chýbať snímač odtlačkov prstov. Mnoho detailov o tejto novinke nie je známych, no na jej odhalenie našťastie nebudeme musieť dlho čakať. Svoju premiéru totiž zažije už 21. augusta o 13:30 nášho času a zúčastní sa jej tiež samotný CEO Xiaomi, Lei Jun, spolu s ďalšími významným členmi spoločnosti. Dátum dostupnosti zatiaľ nepoznáme, no počas odhalenia bude rozhodne zodpovedaná aj jeho cena spolu s ďalšou výbavou. Páči sa ti dizajn modelu Redmi Note 5A? Aká cena by ťa potešila?


zdroj fotografií: Xiaomi

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom