Smartfóny zo série Redmi od čínskeho Xiaomi sa medzi zákazníkmi stali obľúbené najmä vďaka skvelej výbave, spracovaniu a nízkej cenovke. S týmito vlastnosťami zrejme na svet príde aj model Redmi Note 5A, ktorý nám spoločnosť predstaví už začiatkom budúceho týždňa. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Fanúšikovia spoločnosti Xiaomi už netrpezlivo čakajú na premiéru ďalšieho skvelého smartfónu strednej triedy, modelu Redmi Note 5A. Svojou výbavou a cenou môže splniť priania mnohým zákazníkom, ktorí doposiaľ taktiež obľubovali jeho predchodcov. Veď napríklad len také Xiaomi Redmi Note 4 sa pri uvedení na indický trh predávalo závratným tempom a za 45 dní si ho kúpilo až 1 milión nových majiteľov. Podobné úspechy žnú modely z tejto línie aj v iných kútoch sveta. Dá sa teda očakávať, že Xiaomi Redmi Note 5A bude taktiež poriadne populárne a skladové zásoby môžu zmiznúť pomerne rýchlo.

zdroj fotografie: Xiaomi

Ďalší obľúbenec zákazníkov?

Keďže pôjde o zástupcu strednej triedy, tak v jeho útrobách by sme mali nájsť procesor Snapdragon 625, s ktorým bude kooperovať slušná operačná pamäť RAM o kapacite 3/4 GB. Jej veľkosť bude závisieť od interného úložiska, ktoré príde vo verzii s 32/64 GB pamäte. Prednú stenu bude zdobiť 5,5″ FullHD displej, ktorý dokonale zapadne do tenkej konštrukcie s hrúbkou len 7,5 mm.

zdroj fotografie: Xiaomi

Nenechaj si ujsť
Najprepracovanejšia Android nadstavba, MIUI 9, už dostupná na stiahnutie. V slovenskom aj českom jazyku

Tam by sa mala ocitnúť aj batéria so slušnou kapacitou. V zadnej časti nebude chýbať snímač odtlačkov prstov. Mnoho detailov o tejto novinke nie je známych, no na jej odhalenie našťastie nebudeme musieť dlho čakať. Svoju premiéru totiž zažije už 21. augusta o 13:30 nášho času a zúčastní sa jej tiež samotný CEO Xiaomi, Lei Jun, spolu s ďalšími významným členmi spoločnosti. Dátum dostupnosti zatiaľ nepoznáme, no počas odhalenia bude rozhodne zodpovedaná aj jeho cena spolu s ďalšou výbavou. Páči sa ti dizajn modelu Redmi Note 5A? Aká cena by ťa potešila?


zdroj fotografií: Xiaomi

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
75%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
25%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]