Konečne je to tu. Mnohí z vás netrpezlivo očakávali príchod dnešného dňa. Práve v tento deň sa totiž začala oficiálne šíriť najnovšia verzia systémovej nadstavby pre zariadenia od spoločnosti Xiaomi. Jej celé označenie je MIUI 9 a prináša do smartfónov od tohto čínskeho giganta poriadnu porciu vylepšení.

Od oficiálneho ohlásenia príchodu novej verzie tejto nesmierne populárnej nadstavby Androidu prešlo presne 16 dní. Napriek tomu, že nejde o dlhú dobu, sa pravým fanúšikom čínskeho giganta toto časové obdobie neskutočne vlieklo. Nakoniec sme sa ale predsa len dočkali, keďže si MIUI 9 môžeme od dnešného dňa konečne stiahnuť. Ak si náhodou dianie okolo tejto spoločnosti istý čas nesledoval, no napriek tomu chceš dať MIUI 9 šancu, prezri si nižšie uvedené video, ktoré ti poodhalí tie najdôležitejšie funkcie novej verzie tejto nadstavby systému.

MIUI 9 si už môžeš stiahnuť, ale…

Ak vlastníš smartfón, ktorý na sebe nesie logo Mi, tak je celkom možné, že máš v aktualizáciách systému mierny guláš. Popravde, ani sa niet čomu čudovať. Existuje totiž ohromné množstvo verzií tejto používateľskej nadstavby, no nás zaujíma najmä tá, o ktorú sa postarali páni z československej MIUI komunity. Tá je totiž zbavená ohromného množstva čínskych zbytočností, ktoré Xiaomi do svojho systému pridáva. Zároveň však nesie jednu podstatnú nevýhodu.

zdroj fotografie: Miuios

Na jej nainštalovanie potrebuješ mať odomknutý bootloader a v tvojom smartfóne nesmie chýbať ani TWRP recovery, cez ktoré je potrebné aktualizáciu nahrať. Návody, na to, ako to urobiť nájdeš priamo na stránkach komunity. Perfektnou správou však je, že systém od Miuios.cz komunity bude od tejto verzie MIUI 9 opäť dostávať automatické OTA aktualizácie, takže ďalšie manuálne inštalácia vykonávať nemusíš.

Stiahnuť MIUI 9 od CZ/SK komunity

Hoci sa táto očakávaná aktualizácia skutočne začína šíriť už dnes, nie všetci majitelia telefónov od Xiaomi si ju budú môcť na svoj smartfón v tento deň aj nahodiť. Spoločnosť sa totiž rozhodla aktualizáciu pre podporované zariadenia rozdeliť do troch vĺn, každá v inom dátume. Prvá vlna, v ktorej sa nachádza nová vlajková loď výrobcu Xiaomi Mi6, ale aj Xiaomi Redmi Note 4X (aj Redmi Note 4 Global) či nedávno predstavený Xiaomi Mi 5X, obdržali aktualizáciu na MIUI 9 práve dnes.

zdroj fotografie: Xiaomi

Kúpiť Xiaomi Mi6 64 GB za skvelých 340 €
Zľavový kupón 20pcsMI6

Ďalšie smartfóny budú nasledovať

V druhej vlne, ktorá sa bude môcť z novej verzie systému radovať už 25. augusta bude aktualizovaných podstatne viac zariadení, pričom sa dostane na Mi MIX, Mi Note 2, Mi 5, Mi 5s, Mi 5s Plus, Mi 5c, Mi Max 2, Mi Max 32G, Mi Max 64G/128G, Mi 4S, Mi 4c, Mi Note Pro a Redmi 4X. Úplne nakoniec, a to koncom septembra, zavíta MIUI 9 aj na zariadenia z tretej vlny. V tej budú zase aktualizované všetky modely, ktoré nie sú poznačené vyššie a v minulosti obdržali update na MIUI 8.6.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom