Už o mesiac nás čaká ďalšie veľké podujatie MWC 2018, ktoré sa koná v španielskej Barcelone. Na tejto konferencii sa očakáva viacero nových zariadení. Najnovšie správy tvrdia, že s novinkami príde aj spoločnosť Xiaomi, ktorá predstaví nového zástupcu radu Redmi Note.

Takto pred rokom Xiaomi predstavilo smartfón Redmi Note 4. Nakoľko je dnes trendy predstavovať nové zariadenia každý rok, viacero používateľov netrpezlivo čaká na nástupcu – Redmi Note 5.

Už koncom februára

Aj keď sa pôvodne hovorilo o tom, že na konferencii MWC 2018 bude predstavená vlajková loď Xiaomi Mi7, najnovšie správy toto tvrdenie vyvrátili s tým, že najskôr bude predstavený smartfón Redmi Note 5. Ten by mal byť predstavený práve v Barcelone a predávať sa začne už začiatkom marca. Keďže ide o veľmi populárne zariadenia, očakáva sa vysoký dopyt. To si uvedomuje aj Xiaomi, ktoré sa v tomto prípade bude snažiť dodať do skladov čo najviac kusov.

Čo sa týka špecifikácií, nedávno boli v Číne schválené dve zariadenia s označením Xiaomi MEE7S a MET7S. S veľkou pravdepodobnosťou ide o modely Xiaomi Redmi Note 5 a 5 Plus. Ponúknu hliníkovú konštrukciu, v ktorej bude osadený 5,99″ displej s rozlíšením FullHD+ a pomerom strán 18:9. Vôbec po prvýkrát v sérií Redmi Note, bude predstavený duálny fotoaparát, s rozlíšením 16 a 5 MPx. Pre selfie fotografie bude k dispozícií 8 MPx snímač s funkciou rozpoznávania tváre.

O výkon sa bude starať dvojica procesorov. V prípade Redmi Note 5 pôjde o Snapdragon 630, väčšia verzia bude obsahovať Snapdragon 636. Rozdiel má byť aj vo veľkosti operačnej pamäte. Menší z dvojice príde v kombinácií 3 + 32 GB, zatiaľ čo Note 5 Plus bude obsahovať 4 + 64 GB. Operačným systémom bude Android Nougat so známou nadstavbou MIUI 9. Ako je zvykom, v oboch prípadoch bude nastavená aj priaznivá cenovka. Xiaomi Redmi Note 5 príde s cenovkou 1499 juanov (191 €). Na verziu Plus bude nasadená cena 1799 juanov (230 €).

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom