banner-mi5
Čínsky technologický gigant Xiaomi predstavil svoj prvý inteligentný bicykel a pri uvážení kompletnej výbavy a použitých materiálov, cenovka sa zastavila na veľmi rozumnej hodnote. Xiaomi QiCycle R1 stojí 19 999 juanov, čo predstavuje približne 2740 €.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku, Google+ a Instagrame!

V technologických kruhoch je Xiaomi známe svojimi dostupnými zariadeniami a schopnosťou predčiť dlhoročných, veľkých hráčov jednotlivých trhov svojím kvalitným vybavením za nižšie ceny. Spoločnosť tentoraz opäť rozširuje svoje pole pôsobnosti a to zahŕňa napríklad aj segway Ninebot alebo dokonca vybavenie do domácnosti v podobe matracov. Je to, ale ich nový inteligentný bicykel, ktorý zaujal našu pozornosť.

Xiaomi Mi5 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


xiaomi-qicycle-13
Xiaomi QiCycle R1 je prvým cestným bicyklom, ktorý vychádza zo spolupráce čínskeho Xiaomi a spoločnosti QiCycle sídliacej v Taiwane. Ich model v sebe nesie všetko to, čo sa dá od závodného bicykla očakávať, avšak oproti konkurencii sa líši množstvom použitej elektroniky a techniky. Dôkazom je aj použitie elektronického systému radenia Ultegra Di2 od spoločnosti Shimano, ktoré ponúka hladké zmeny prevodov a to po dobu 40-tich hodín, ktoré dodáva zabudovaná batéria. Batéria bude rovnako poháňať aj množstvo senzorov umiestnených naprieč celým bicyklom, ktoré sa budú synchronizovať priamo s fitnes aplikáciou od Xiaomi.

xiaomi-qicycle-app

QiCycle R1 je úchvatným celokarbónovým strojom, ktorému svoje čaro dodáva aj matná čierna farba. Rám je vyrobený z karbónových vlákien Mitsubishi T800 a to zaisťuje hmotnosť len 7 kg. Pozoruhodný nie je len dizajn, ale aj cenovka zariadenia. Xiaomi QiCycle R1 sa v Číne bude predávať za 19 999 juanov, čo len jemne preskakuje hodnotu 2740 €. To je naozaj len zlomok oproti cenám bicyklov s podobnými komponentami, napríklad od výrobcu Trek. Tak napríklad len samotné radiace zariadenie Shimano Ultegra Di2 by samotné mohlo stáť až 2600 $ (2307 €), no v prípade QiCycle R1 je naviac doplnené o kompletne zostavený stroj a karbónový rám.

xiaomi-qicycle

Zdroj: 9to5bika.com, Xiaomi

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP