MIUI 12 prinesie pre smartfóny Xiaomi mnoho skvelých vymožeností. Najnovšie úniky ukazujú, že gigant chystá aj astrografický mód podobný tomu, ktorý poznáme z Google kamery.

Už dlhší čas vieme, že Xiaomi postupne prináša pre svoje smartfóny najnovšiu verziu nadstavby MIUI 12, ktorá ponúkne veľa zaujímavých funkcií a rovnako fakt, že nebude pre všetky smartfóny identické. Najnovšie správy z portálu XDA-Developers však hovoria, že Xiaomi chystá ďalšiu novinku, ktorá poteší hlavne milovníkov astrografie.

Čínsky gigant rád experimentuje z rôznymi módmi pre fotoaparáty. Pri predstavení smartfónu Mi 10 Youth Edition s nadstavbou MIUI 12 napríklad priniesol mód „Magic Clone“, ktorý dokáže do fotografie či videa vložiť klon snímanej osoby a rovnako tak pribudli v aplikácii fotoaparátu aj gestá na celej obrazovke.

Najnovší únik ale ukazuje na novinku, ktorá umožní vytvárať fotky nočnej oblohy, podobne ako to robí astrografický mód v rámci Google kamery. Používatelia kacskrz a @Deiki upozornili portál XDA-Developers, že Xiaomi pracuje na móde s dlhou expozíciou, ktorá okrem nočnej oblohy umožní snímať aj pohybujúci sa dav ľudí či pohybujúce sa svetelné objekty.

Nová funkcia sa bude volať „Long Exposure“, v preklade „Dlhá expozícia“. Objavená bola po hlbšej analýze aplikácie MIUI fotoaparátu v najnovšej beta verzii čínskej verzie MIUI 12. V kóde aplikácie sa nachádzajú nasledujúce reťazce, ktoré napríklad vyzývajú aj na použitie tripodu, či vysvetľujú použitie jednotlivých módov:

<string name="ambilight_scene_crowd_moving">Moving crowd</string>
<string name="ambilight_scene_light_track">Light painting</string>
<string name="ambilight_scene_magic_star">Starry sky</string>
<string name="ambilight_scene_silky_water">Silky water</string>
<string name="ambilight_scene_star_track">Star trails</string>
<string name="ambilight_scene_traffic_light">Neon trails</string>
<string name="ambilight_tips_for_longtime_using_tripod">Use a tripod to capture a longer exposure</string>
<string name="ambilight_tips_for_suggest_using_tripod">Use a tripod</string>
<string name="ambilight_tips_for_using_tripod">Use a tripod</string>

Zaujímavé je, že táto funkcia je už aktívna v beta verzii MIUI 12 pre POCO F2 Pro (Redmi K30 Pro). Na snímke zdieľanej poľským používateľom Telegramu @hardziol je možné vidieť, že funkcia sa dá použiť na automatizované snímanie vody, hviezdnej oblohy či pohyb hviezd.

Či bude funkcia dostupná pre všetky smartfóny z radov Xiaomi, nie je jasné a je pravdepodobné, že bude obmedzená len na smartfóny so špecifickými senzormi fotoaparátu

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom