Fotoaparáty smartfónov sú čoraz prepracovanejšie a dnes tak dokážu vytvoriť zábery, za ktoré by sa nehanbil ani profesionálny fotograf. Možnosti jedného zo svojich modelov však chce ešte viac vylepšiť aj Xiaomi, ktoré má pracovať na veľkých novinkách. Nová verzia MIUI 11 teraz v kóde odhalila pripravované možnosti pre fotoaparát, ktorý v Xiaomi smartfóne poskytne naozaj skvelé funkcie, informuje fórum XDA-Developers.

Najnovšími vylepšeniami fotoaparátu tak Xiaomi bude chcieť prilákať milovníkov mobilnej fotografie, ktorý budú môcť s jeho novým a zatiaľ neznámym smartfónom vytvárať zábery aj s využitím 50-násobného priblíženia. Pôjde však o digitálny zoom, ktorý bude dopĺňať 5-násobné optické priblíženie. Práve tieto možnosti boli odhalené na fóre XDA-Developers v kóde MIUI 11.

Xiaomi sa doťahuje na Huawei

Ešte prednedávnom rovnaké fórum odhalilo aj to, že Xiaomi chystá smartfón, ktorý by bol podľa informácií v zdrojovom kóde schopný natáčať video v 8K rozlíšení pri 30 fps. Teraz sa však vynárajú ďalšie informácie o 50-násobnom digitálnom zoome, ktorý umožní zachytiť vzdialené objekty kvalitnejšie. Xiaomi si pre túto funkciu dokonca pripravilo aj samostatnú ikonu.

Zobraziť celú galériu (0)
Dávid Igaz / FonTech

Nenechaj si ujsť
Poznáme dôvod, prečo Xiaomi nepredstavilo skladací smartfón

Bližšie informácie o využitom senzore či ďalších detailoch takéhoto smartfónu však zatiaľ nie sú známe rovnako ako ani to, akým riešením dosiahne Xiaomi takéto priblíženie. Tak veľký zoom sme totiž už videli u Huawei P30 Pro, ktorý s ním dokázal vytvoriť skvelé fotografie s ohromným priblížením. Jeho čínsky rival mu teda chce zrejme pohroziť a konkurovať novinkou, ktorá by mohla poskytnúť obdobné možnosti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP