Za posledné týždne sa toho o pripravovaných smartfónoch od Xiaomi nahovorilo mnoho. Svojej premiéry by sa tak mal čoskoro dočkať najväčší model tohto výrobcu, ale aj novinka s čistým Androidom. Čínske Xiaomi si koncom júla vyhradí zopár dní na to, aby nám predstavilo nový Mi Max 3 a ďalší kúsok bez MIUI, model Mi A2.

Po predstavení niekoľkých smartfónov strednej triedy a uvedení vlajkových lodí nastal čas na príchod ďalších skvelých modelov od Xiaomi. Aktuálnym stredobodom pozornosti fanúšikov spoločnosti sú konkrétne dva smartfóny, o ktorých sa už zopár týždňov hovorí. Spoločnosť však len včera oznámila informáciu, na ktorú čakali všetci milovníci phabletov.

Xiaomi Mi Max 3 dostane prednosť

Najväčší model z jej dielne, Xiaomi Mi Max 3, totiž bude oficiálne predstavený už 19. júla. Tento „obrý“ model už stihol prejsť aj certifikáciou TENAA a pomaly, ale isto sa pripravuje na svoj debut. Jeho podobu odhalili aj prvé uniknuté fotografie, ktoré potvrdzujú, že v tomto prípade Xiaomi tiež využije svoj terajší dizajnový jazyk pre strednú triednu smartfónov. Okrem toho modelu by však svetlo sveta mal uzrieť aj jeho výkonnejší variant označený ako Mi Max 3 Pro.

Základný model dostane Snapdragon 636 a 3 GB/4 GB/6 GB operačnej pamäte RAM. Jej veľkosť sa bude odvíjať od verzie internej pamäte, ktorá príde s kapacitou 32 GB/64 GB/128 GB. Model „Pro“ však prinesie výkonnejší procesor Snapdragon 710, 6 GB RAM a 128 GB ROM. Obe novinky pritom dostanú veľkú 5 500 mAh batériu s rýchlym nabíjaním a veľký 6,9″ FullHD+ displej s pomerom strán 18:9. Chýbať im nebude ani obľúbený 3,5 mm audio jack.

Zobraziť celú galériu (0)
TechSole Blog/YouTube

Nenechaj si ujsť
Xiaomi chystá svoj najväčší smartfón doteraz. Na uniknutom videu je vidieť kompletný dizajn

Na zadnej strane nájdeme aj snímač odtlačkov prstov a duálny fotoaparát s 12 MPx a 5 MPx snímačmi. Ich prednú stenu obsadí 8 MPx selfie kamera. Posledné správy prezrádzajú, že Mi Max 3 príde v dvoch farebných prevedeniach. Jeho hliníkovú konštrukciu tak pokryje čierna, alebo zlatá farba. Cenovka tejto novinky by pritom u najvýkonnejšieho variantu nemala presiahnuť sumu 253 dolárov. Presné informácie nám však odhalí až oficiálna premiéra, ktorá sa bude konať onedlho.

Súrodenec pre Mi 6X s čistým Androidom

Len pár dní po Xiaomi Mi Max 3 a Mi Max 3 Pro má prísť na verejnosť ďalší Xiaomi smartfón. Bude ním súrodenec pre Xiaomi Mi 6X, ktoré vyšlo ešte v apríli. Táto novinka sa však bude vyznačovať čistým Androidom a ponesie označenie Mi A2. Jej premiéra pritom prebehne už 24. júla v Španielsku, teda len 5 dní po debute vyššie spomínaných modelov. Ako u minuloročných kúskov Xiaomi Mi 5X a Mi A1, ani tentokrát sa nedočkáme žiadnych dizajnových odlišností medzi Mi 6X a Mi A2.

Ich podoba bude identická, rovnako ako ich výbava. Jedinou veľkou zmenou je odstránenie grafickej nadstavby MIUI z novej A2-ky, ktorú obsadí čistý Android. Aj u Xiaomi Mi A2 sa tak stretneme s procesorom Snapdragon 660, ktorý bude spolupracovať so 6 GB operačnou RAM pamäťou a prinesie tiež 128 GB pre osobné súbory. Jeho zadnú časť obsadí vertikálny duálny fotoaparát s 12 MPx a 20 MPx objektívmi, ktoré sa postarajú o skvelé fotografie. Rovnako veľký 20 MPx fotoaparát nájdeme aj nad 5,99″ FullHD+ displejom s pomerom strán 18:9.

Nenechaj si ujsť
Historický moment pre Xiaomi: Spoločnosť vstúpila na burzu a ponúkla akcie investorom

Všetok hardvér pritom u Xiaomi Mi A2 bude napájať rovnaká 3 010 mAh batéria s rýchlym nabíjaním. Táto novinka príde v 3 farbách, a to v modrej, čiernej a zlatej. Základná cena za Xiaomi Mi A2 by mohla podľa posledných informácií začínať na 260 dolárov. Najvyššia verzia modelu by pritom mohla stáť 370 dolárov. Už len pár dní tak ostáva do predstavení dvoch nových Xiaomi smartfónov, ktorými si spoločnosť opäť potvrdí svoju poprednú pozíciu medzi ostatnými výrobcami.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú