Čínske Xiaomi neustále pracuje na rôznych technologických novinkách, doplnkoch a zariadeniach, pričom neraz spolupracuje aj s inými spoločnosťami. Tentokrát však rozšírila vlastný rad produktov o dva monitory s rôznymi obrazovkami. Nové monitory Xiaomi Mi Surface Display a tradičný Mi Display sú ďalšími zariadeniami z dielne tohto giganta, ktoré ponúkajú slušné možnosti za málo peňazí, informuje Gizmochina.

Hoci malo Xiaomi doteraz vo svojej ponuke aj zariadenia určené pre hráčov, segmentu herných monitorov sa akosi vyhýbalo. To sa ale teraz mení s predstavením prvých zástupcov tejto kategórie, ktorí svojimi vlastnosťami vyhovejú priemerným, ale aj náročným hráčom. Čerešničkou na torte je už len fantastická cena.

Xiaomi vstupuje do ďalšieho segmentu zariadení

Najväčším z dvojice monitorov je model Mi Surface Display so zahnutou obrazovkou s uhlopriečkou 34″ a pomerom strán 21:9. Skvelý dizajn doplňuje tenký vrchný a bočný rámik. Zakrivenie samotného panela je 1500R. Používateľ si môže výšku a otočenie displeja nastaviť podľa seba. Čo sa týka kvality obrazu, tak v tomto prípade tu nájdeme rozlíšenie 3440 x 1440 pixelov a 144 Hz obnovovaciu frekvenciu. Monitor využíva aj technológiu Freesync a Blu-ray mód od AMD. Farebný gamut činí 121 % sRGB.

Nenechaj si ujsť
Xiaomi pripravuje svoj smartfón s doteraz najvyspelejším fotoaparátom. Ponúkne 50-násobný digitálny zoom

Xiaomi nepotvrdilo, ktorá firma stojí za výrobou zakriveného displeja pre toto zariadenie, no podľa niektorých zdrojov sa môže jednať o Samsung. Ten je jedným z najväčších a najlepších v tomto odbore. Cena za takýto veľký monitor so zahnutým zobrazovacím panelom je pritom omnoho nižšia ako by si si možno myslel. Xiaomi si zaň v predobjednávke pýta len 1 999 juanov, čo je po prepočte zhruba 255 €. Následne bude po spustení oficiálneho 21. októbra predaja cena o čosi vyššia a zastaví sa na necelých 320 €.

Dostupnejší monitor za menej ako 100 €

Druhým predstaveným monitorom je menší Xiaomi Mi Display s 23,8″ plochým displejom, ktorý so sebou prináša dnes už štandardné FullHD rozlíšenie. Pozorovací uhol je až 178°. V tomto prípade sa tak jedná skôr o lacnejšiu alternatívu za vyššie spomínaný monitor pre menej náročných používateľov, ktorí si nepotrpia na vysoké rozlíšenie a zakrivený displej.

Aj v tomto prípade je však možné nastaviť výšku obrazovky, avšak Xiaomi už neumožnilo otočenie panela na výšku. Aj tento druhý model príde do oficiálneho predaja v rovnakom čase ako jeho drahší súrodenec, no vďaka skromnejšej výbave ponesie aj nižšiu cenu. Xiaomi Mi Display totiž stojí iba 699 juanov, teda zhruba 89 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom