Čínske Xiaomi začalo pred 3 rokmi predávať svoj robotický vysávač Mi Robot Vacuum, ktorý si ihneď obľúbilo množstvo zákazníkov aj na zahraničných trhoch. Teraz však nastal čas, aby sa svetu ukázala jeho novšia verzia s ešte lepšími vlastnosťami, vďaka ktorým uprace domácnosť efektívnejšie ako kedykoľvek predtým. Nový Xiaomi Mi Robot Vacuum 1S prichádza oficiálne na scénu, aby prevzal žezlo po svojom obľúbenom predchodcovi a ukázal, že to s upratovaním skutočne vie.

Xiaomi už dlhé roky prezentuje svoje produkty do domácností, ktoré majú jeho zákazníkom spríjemniť každodenný život. Jedným z najefektívnejších riešení ako ušetriť čas a mať čistú podlahu sú robotické vysávače, pričom tie od Xiaomi patria medzi špičku svojho segmentu. Doteraz najpopulárnejšie modely môžeš nájsť aj u nás vo FonTech Shope, kde nechýba ani prvá generácia vysávača Mi Robot Vacuum, ktorú teraz na trhu nahradí jeho modernejšia verzia.

Každú domácnosť povysáva ešte spoľahlivejšie

Nový Xiaomi Mi Robot Vacuum 1S bol oficiálne odhalený a výrobca ho už ponúka v predpredaji aj na svojej stránke. Predaj započne počas Mi Fan festivalu už 9. apríla. Dovtedy sa môžeme zoznámiť so všetkými novinkami, ktoré tento kúsok prináša. Okrem niekoľkých dizajnových zmien, ktorých ale nie je veľa, sa to hlavné skrýva v útrobách vysávača.

Aj tie však pripomínajú nedávno odhalený robotický vysávač Xiaomi Roborock Sweep T6. Rovnako ako tento model, aj nový Mi Robot Vacuum 1S disponuje sacím výkonom až 2 000 Pa. K tomu sa pridáva aj nový LDS systém a obrazové snímanie okolia, ktoré zaručí ešte presnejšie rozoznávanie miestností a okolitých objektov. Tento vysávač teraz dokáže rozoznať aj dvere medzi miestnosťami a vytvára mapu, ktorá mu napovie, kde sa nachádza obývačka, kuchyňa či spálňa.

Nenechaj si ujsť
Xiaomi útočí na trh novým elektrickým skladacím bicyklom. Prejde až 80 km a skrýva jedno nevšedné prekvapenie

Používateľ si tak môže vybrať pri vysávaní len určité izby. Kým prvej generácii mohla prechodu do inej miestnosti zabrániť magnetická páska, model Mi Robot Vacuum 1S má vo výbave aj virtuálnu stenu, ktorá nahrádza rozoznávanie pásky. Rovnako ako u iných vysávačov spoločnosti, ani tu nechýba automatické dokovanie vysávača, ktorý sa po dobití vráti späť k práci.

Jeho „srdcom“ je až o 40 % výkonnejší procesor Rockchip s nižšou spotrebou energie. Je založený na 64-bitovej architektúre a pracuje na frekvencii 1,5 GHz. Skvelé 2,5 hodinové vysávanie opäť zabezpečuje 5 200 mAh batéria, s ktorou môže Mi Robot Vacuum 1S upratať až 250 m2. Ani v jeho prípade nechýba podpora pre asistenta XiaoAI, ktorý ale nie je v našich končinách príliš populárny.

Výborná cena je znova samozrejmosťou

Vynikajúce možnosti tejto novinky dopĺňa aj perfektná cenovka, ktorá je pre Xiaomi charakteristická. Tentokrát výrobca stavil na skvelú sumu 265 €, ktorú ponúkne domácim zákazníkom. Po príchode vysávača na medzinárodný trh sa však môže výsledná cenovka zvýšiť o pár desiatok eur. Aj napriek tomu však bude Xiaomi Mi Robot Vacuum 1S jedným z najlepších robotických vysávačov vôbec.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom