V minulom roku nám Xiaomi ukázalo nadstavbu MIUI 9, ktorá do smartfónov priniesla bleskovo rýchly systém a množstvo vylepšení. Aktualizácie sa dočkajú aj niekoľkoročné modely spoločnosti, no tá už medzičasom započne vývoj nového nasledovníka. Pri vývoji nového MIUI 10 sa chce Xiaomi zamerať najmä na funkcie využívajúce umelú inteligenciu a strojové učenie.

Detaily o nástupcovi skvelej nadstavby MIUI 9 prezradil počas včerajšej konferencie v Číne riaditeľ divízie MIUI, Hong Feng. Počas zhromaždenia prítomným síce neodhalil detailné funkcie, ktoré tento nový softvér prinesie, no naznačil, akým smerom sa bude uberať.

Do MIUI 10 zavíta umelá inteligencia

Keďže sa s umelou inteligenciou stretávame stále častejšie, jej úlohu vo svojich smartfónoch berie vážne aj Xiaomi. Strojové učenie a umelá inteligencia sa má stať súčasťou nadstavby MIUI 10. Kým aktuálna 9-ka bola vyvíjaná za účelom zlepšenia stability, rýchlosti systému a lepšej spotreby batérie, jej nástupca si dáva omnoho vyššie ciele. Čínsky gigant chce touto nadstavbou preklenúť rozdiely jeho smartfónov medzi tými, ktoré má v ponuke Apple, Huawei či Google.

Zobraziť celú galériu (1)
Kristián Hrušovský/FonTech

Nenechaj si ujsť
Xiaomi ukazuje, ako sa to robí. Na MIUI 9 aktualizuje 40 zariadení, pričom nechýbajú ani 5-ročné modely

Spoločnosť ale zároveň plánuje rozširovať svoje pôsobisko do ďalších krajín, kde si jeho produkty obľúbili milióny používateľov. Popularitu Xiaomi smartfónom nemožno uprieť, za čo vďačia z veľkej časti práve nadstavbe MIUI, ktorá sa za tie roky od svojho vzniku posunula na úplne iný level. Čoskoro ju však čaká prelomové obdobie, pretože pokiaľ sa spoločnosti podarí využiť umelú inteligenciu a strojové učenie tým správnym spôsobom, môže pokojne konkurovať aj tým najväčším rivalom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom