banner-mi-max
O údajnom prichádzajúcom Xiaomi notebooku sme toho počuli už naozaj veľa vrátane toho, že by mal byť predstavený v druhej polovici roka 2016. Tá sa začala práve dnes a dnes sme aj svedkami nových informácií o historicky prvom notebooku od najväčšieho čínskeho výrobcu smartfónov. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Možno si pamätáte na nedávny live stream toho najpovolanejšieho zo Xiaomi, riaditeľa Leia Juna, ktorý vtedy fanúšikom prezradil novinky o nadchádzajúcich zariadeniach spoločnosti. O notebooku však „nemohol zatiaľ hovoriť“, no aspoň potvrdil jeho existenciu. Potvrdzuje to aj najnovšia fotografia, ktorá unikla na verejnosť. Ide tak o jednu z prvých reálnych fotografií pripravovaného Xiaomi notebooku.

xiaomi-notebook
Po prvom pohľade na fotografiu určite zbadáte „nenápadnú“ podobnosť dizajnu Xiaomi notebooku s dizajnom Macbook Pro od amerického Apple. Keďže sa Xiaomi už v minulosti netajilo inšpiráciou produktov od Apple, dalo sa očakávať, že sa aj nový notebook bude niesť podobnom duchu. Na vrchnej strane si môžeme všimnúť podsvietené Xiaomi logo, ďalej striebornú hliníkovú konštrukciu či u Xiaomi dobre známe kartónové balenie, ktoré pravdepodobne dostane aj ich notebook.

Apple MacBook Pro môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Podľa skorších povestí očakávame, že Xiaomi notebook príde v troch veľkostných variantoch – s 12,5-palcovým, 13,3-palcovým a 15,6-palcovým displejom. Po stránke výkonu sa má jednať o hardvér vyššej triedy a očakáva sa agresívna cenovka. Xiaomi sa chce s novým notebook vraj zamerať na mladšiu generáciu. Oficiálneho predstavenia by sme sa mohli dočkať niekedy koncom leta až začiatkom jesene.

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom