Tak, Číňania to rozbalili naozaj vo veľkom! Nová vlajková loď z dielne Xiaomi bola predstavená len dnes ráno, no už si stihla vyslúžiť titul smartónu, ktorý nahráva najlepšie video. Všetky výsledky pochádzajú z veľmi populárneho DxOMark testu.

Podrobné špecifikácie novej Mi9-ky spolu s fotografiami si môžeš pozrieť na tomto odkaze. Nás teraz bude zaujímať kamera tejto novinky, ktorej sa pozreli na zúbky už aj odborníci z DxOMark a môžeme povedať, že výsledky z tohto testovania sú nad očakávania všetkých aj tých najzarytejších fanúšikov.

Zdá sa, že kombinácia troch objektívov s hlavným 48 MPx snímačom od Sony a clonou f/1.75, ďalej 12 MPx tele-objektívom od Samsungu s clonou f/2.2 a nakoniec super-širokouhlým 16 MPx s clonou f/2.2, je tá najlepšia zmes, akú mohol výrobca použiť. Xiaomi Mi9 sa totižto so 107 bodmi v DxOMark teste fotografie zaradilo do najlepšej trojky medzi smartfónmi a skóre 99 bodov pri teste videa ho vystrelilo na prvú priečku. Xiaomi Mi9 je tak aktuálne najlepšie natáčajúcim smartfónom na svete.

Samozrejme, k tomuto skvelému výsledku napomáha aj laserové zaostrovanie, optická stabilizácia obrazu a samozrejme aj umelá inteligencia, ktorá pri fotografovaní a nahrávaní videa asistuje. Netreba zabúdať na fakt, že podľa očakávaných cenoviek by sa malo jednať o zariadenie, ktoré neprekročí hranicu 400 €, čo je jedným slovom fantázia.

Ak si práve ty fanúšikom a používateľom top modelov Xiaomi, isto vieš, že ich kamery sotva dosahovali v minulosti priemer. Preto radi vidíme, že sa táto čínska spoločnosť jednoducho pracuje tam, kde najviac treba a táto práca rozhodne prináša svoje ovocie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom