Xiaomi sa vo svete smartfónov a technológií prezentuje ako výrobca kvalitných produktov s perfektnou cenou. Inak tomu nie je ani pri prémiových modeloch so špičkovou výbavou. Xiaomi Mi 8 je smartfónom určeným pre náročných používateľov, ktorí si ho teraz môžu dopriať za historicky najnižšiu cenu. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Čínske Xiaomi toho od svojho založenia stihlo naozaj mnoho, pričom sa presadilo aj vo svete smartfónov. V tomto segmente spoločnosť dominuje svojimi skvelo spracovanými modelmi, ktorým dopriava nielen elegantný dizajn a perfektné špecifikácie, ale aj lákavé ceny. Svoju stratégiu Xiaomi uplatnilo aj pri predstavení modelu Mi 8, ktorý je jednou z najlepších vlajkových lodí v roku 2018.

Prémiové materiály aj výbava

Prémiová konštrukcia pokrytá sklom predurčila Xiaomi Mi8 k pôsobeniu v prémiovej triede smartfónov, kde hravo zapadá aj svojim hardvérom. Výkonný procesor od Qualcommu mu dodáva poriadny výpočtový výkon, ktorý si podarí aj s najnáročnejšími úlohami. Raz darmo, Snapdragon 845 je stále jedným z najlepších kremíkov. V tomto prípade sa do Xiaomi Mi 8 dostala veľká operačná RAM pamäť o kapacite až 6 GB, aby vo výsledku priniesla skvelý multitasking. Súhra týchto komponentov tak prináša výborný výkon, ktorý ocení každý.

Kúpiť čierne Xiaomi Mi 8 Global 64 GB za 295 € bez ďalších poplatkov

Nenechaj si ujsť
Recenzia | Xiaomi Mi 8 ti ukáže, ako má vyzerať perfektný pomer ceny a výkonu

Popritom však dokáže táto vlajková loď spoločnosti zaujať aj svojou fotovýbavou, kde ponúka duálny hlavný fotoaparát s dvoma 12 MPx snímačmi, ktorým nechýba 2-násobný optický zoom, ale ani 4-osová optická stabilizácia obrazu. O perfektné zábery je teda postarané, a to aj vďaka prítomnosti umelej inteligencie, ktorá vylepšuje a rozpoznáva rôzne scény.

Veď nie nadarmo sa v teste DxOMark Xiaomi Mi 8 zaradilo so svojim fotoaparátom medzi tých najlepších. Skvelé výsledky však môže používateľ čakať aj od prednej selfie kamery s 20 MPx snímačom, ktorý dokáže vytvoriť selfíčka aj s obľúbeným „bokeh“ efektom. Keď už je reč o fotoaparáte, v nezávislom teste profesionálov z DxOmark dopadlo Xiaomi Mi 8 naozaj perfektne. V teste fotografií dokonca porazilo niekoľkonásobne drahší iPhone X či Galaxy S9 Plus, ktoré v roku 2018 patrili medzi špičku smartfónového sveta. Výsledky hovoria samé za seba.

Vyšperkovať výbavu tohto Top modelu spoločnosti má aj 6,21″ Super AMOLED displej s FullHD+ rozlíšením, ktorý prináša výborné farby. Čerešničkou na torte je Android 9.0 Pie s ešte lepším MIUI 10. Každého záujemcu ale poteší aj fakt, že Xiaomi Mi 8 podporuje plné LTE, teda si používateľ užije aj 800 MHz pásmo.

O napájanie hardvéru sa pritom stará 3 400 mAh batéria s rýchlym nabíjaním Quick Charge 4.0. S historicky najnižšou cenou 287 € sa jedná o kúpu, pri ktorej nemôžeš dlho váhať. Ako dopravu si zvol EU Priority Line, vďaka ktorej sa vyhneš akýmkoľvek poplatkom pri doručení.

Kúpiť čierne Xiaomi Mi 8 Global 64 GB za 287 €! 

O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách.