Xiaomi sa vo svete smartfónov a technológií prezentuje ako výrobca kvalitných produktov s perfektnou cenou. Inak tomu nie je ani pri prémiových modeloch so špičkovou výbavou. Xiaomi Mi 8 je smartfónom určeným pre náročných používateľov, ktorí si ho teraz môžu dopriať za historicky najnižšiu cenu. 

Čínske Xiaomi toho od svojho založenia stihlo naozaj mnoho, pričom sa presadilo aj vo svete smartfónov. V tomto segmente spoločnosť dominuje svojimi skvelo spracovanými modelmi, ktorým dopriava nielen elegantný dizajn a perfektné špecifikácie, ale aj lákavé ceny. Svoju stratégiu Xiaomi uplatnilo aj pri predstavení modelu Mi 8, ktorý je jednou z najlepších vlajkových lodí v roku 2018.

Prémiové materiály aj výbava

Prémiová konštrukcia pokrytá sklom predurčila Xiaomi Mi8 k pôsobeniu v prémiovej triede smartfónov, kde hravo zapadá aj svojim hardvérom. Výkonný procesor od Qualcommu mu dodáva poriadny výpočtový výkon, ktorý si podarí aj s najnáročnejšími úlohami. Raz darmo, Snapdragon 845 je stále jedným z najlepších kremíkov. V tomto prípade sa do Xiaomi Mi 8 dostala veľká operačná RAM pamäť o kapacite až 6 GB, aby vo výsledku priniesla skvelý multitasking. Súhra týchto komponentov tak prináša výborný výkon, ktorý ocení každý.

Kúpiť čierne Xiaomi Mi 8 Global 64 GB za 295 € bez ďalších poplatkov

Nenechaj si ujsť
Recenzia | Xiaomi Mi 8 ti ukáže, ako má vyzerať perfektný pomer ceny a výkonu

Popritom však dokáže táto vlajková loď spoločnosti zaujať aj svojou fotovýbavou, kde ponúka duálny hlavný fotoaparát s dvoma 12 MPx snímačmi, ktorým nechýba 2-násobný optický zoom, ale ani 4-osová optická stabilizácia obrazu. O perfektné zábery je teda postarané, a to aj vďaka prítomnosti umelej inteligencie, ktorá vylepšuje a rozpoznáva rôzne scény.

Veď nie nadarmo sa v teste DxOMark Xiaomi Mi 8 zaradilo so svojim fotoaparátom medzi tých najlepších. Skvelé výsledky však môže používateľ čakať aj od prednej selfie kamery s 20 MPx snímačom, ktorý dokáže vytvoriť selfíčka aj s obľúbeným „bokeh“ efektom. Keď už je reč o fotoaparáte, v nezávislom teste profesionálov z DxOmark dopadlo Xiaomi Mi 8 naozaj perfektne. V teste fotografií dokonca porazilo niekoľkonásobne drahší iPhone X či Galaxy S9 Plus, ktoré v roku 2018 patrili medzi špičku smartfónového sveta. Výsledky hovoria samé za seba.

Vyšperkovať výbavu tohto Top modelu spoločnosti má aj 6,21″ Super AMOLED displej s FullHD+ rozlíšením, ktorý prináša výborné farby. Čerešničkou na torte je Android 9.0 Pie s ešte lepším MIUI 10. Každého záujemcu ale poteší aj fakt, že Xiaomi Mi 8 podporuje plné LTE, teda si používateľ užije aj 800 MHz pásmo.

O napájanie hardvéru sa pritom stará 3 400 mAh batéria s rýchlym nabíjaním Quick Charge 4.0. S historicky najnižšou cenou 287 € sa jedná o kúpu, pri ktorej nemôžeš dlho váhať. Ako dopravu si zvol EU Priority Line, vďaka ktorej sa vyhneš akýmkoľvek poplatkom pri doručení.

Kúpiť čierne Xiaomi Mi 8 Global 64 GB za 287 €! 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom