Xiaomi už nie je len výrobcom rôznych gadgetov a smartfónov, nakoľko prednedávnom spustilo taktiež výrobu vlastných procesorov. Spoločnosť na svojom konte už jeden čip má, no ďalšia generácia príde už čoskoro. Výkon bude dodávať pripravovanému modelu Xiaomi Mi6C v štvrtom kvartáli tohto roka. 

Doterajšie správy hovorili o Xiaomi Mi6C ako o „odľahčenej“ verzii patriacej do strednej triedy medzi smartfónmi, no zdá sa, že táto novinka bude môcť poskytnúť viac ako sa očakávalo. V prvom rade má displej dostať príjemné 2,5D zaoblenie po okrajoch, ktoré sa tak majú podobať Mi6-ke.

Duálny fotoaparát a výkonný procesor

Najviditeľnejších bude pôsobiť aj prítomnosť duálneho fotoaparátu. Ten sa bude skladať z jedného hlavného snímača Sony IMX386 s rozlíšením 12 MPx. S ním má spolupracovať sekundárny 5 MPx snímač pre vytvorenie krásneho rozmazaného pozadia. Najväčším ternom by však mal byť nový procesor priamo od Xiaomi, ktorý môže byť pomenovaný ako Surge S2, ale taktiež aj Surge X1. Jedná sa o 8-jadrový čip vyrábaný 16 nm technológiou spoločnosti TSMC. Polovica, teda 4 výkonnejšie jadrá Cortex-A73 budú tikať na frekvencii 2,2 GHz a zvyšné jadrá Cortex-A53 budú s frekvenciou 1,8 GHz využívané pri menej náročných úlohách.

surge s1 - s2zdroj fotografie: Xiaomi

Nenechaj si ujsť
Veľký úspech pre Xiaomi. Do budúcich Nokií poputujú jeho procesory

V procesore Surge S2 (X1) nebude chýbať ani kvalitný grafický akcelerátor Mali-G71 MP8. Xiaomi taktiež nezabudne na podporu rýchleho interného úložiska UFS 2.1 či operačnej pamäte RAM typu LPDDR4. Svojim výkonom by sa nový čip od Xiaomi mal stať podľa tvrdení výrobcu konkurentom pre Kirin 960. S týmito odvážnymi slovami majú v novom Xiaomi Mi6C prísť aj ďalšie výkonné hardvérové prvky.

Jednať sa bude o operačnú pamäť RAM, ktorej kapacita sa pri 64 GB úložisku vyšplhá na 4 GB a 128 GB internej pamäte bude kombinovaných so 6 GB RAM pamäťou. Na prvý pohľad sa tak vôbec nezdá, že by mala byť táto novinka zaradená medzi priemerné smartfóny strednej triedy. Tam by však mala excelovať svojou cenou, ktorá sa môže pohybovať na úrovni od 188 € do 252 €. Myslíš, že procesor Surge S2 bude skutočnou konkurenciou pre Kirin 960?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú