Iste si zachytil správu o tom, že spoločnosť Xiaomi nám v tomto roku ponúkne omnoho viac smartfónov ako tomu bolo v rokoch minulých. Jedným z tých najočakávanejších je nepochybne Xiaomi Mi6, ktorý sa má stať vlajkovou loďou tohto čínskeho giganta na prvú polovicu tohto roka.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Tento týždeň to však vyzerá tak, že sa výrobca nepokúša znásobiť iba portfólio svojich smartfónov, ale aj rôznych iných inteligentných zariadení. Svedčí o tom skutočne hojný počet produktov s logom Mi, ktoré len za posledných pár dní uzreli svetlo sveta. V dohľadnej dobe by sa k nim mala pridať aj spomínaná Mi6-ka, ktorá nám približuje svoju výbavu vďaka novým únikom informácií. Tie tvrdia, že sa na jej prednej strane bude nachádzať 5,2-palcový LCD displej, ktorý má byť prekrytý odolným sklom s 2.5D zaoblením. Predošlé správy spomínali kovovú konštrukciu, pričom tie nové naznačujú, že by sme sa mali dočkať aj varianty vyrobenej z keramického skla.

Xiaomi Mi5 Pro môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

zdroj fotografie: Techmiao

Nenechaj si ujsť
Neznámy Xiaomi smartfón s úzkymi rámikmi displeja na prvých fotografiách. Ide o Xiaomi Mi6?

Pod vrstvou tohto hodnotného materiálu má tĺcť 8-jadrový procesor Qualcomm Snapdragon 835, ktorý, našťastie, nemá byť podtaktovaný. Ďalej sa môžeš tešiť na viacero pamäťových verzií, pričom je tiež známa ich predbežná cena. Základná verzia so 4 GB RAM pamäte a 32 GB úložiskom má stáť 276 €. Najlepšie vybavená verzia so 6 GB RAM, 128 GB úložiskom a keramickým telom by zas mala stáť stále prijateľných 344 €. Cena strednej verzie so 4 GB RAM a 64 GB vnútornou pamäťou sa má pohybovať niekde medzi vyššie spomínanými cenami, žiaľ, presnú čiastku nepoznáme. Oficiálne predstavenie má prebehnúť 16. apríla.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
11%
Páči sa mi to
64%
Chcem to
7%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
14%
Neznášam to
4%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]