Čínske Xiaomi do roka 2017 s novými smartfónmi vstupuje veľmi pomaly. Na svojom konte má už Redmi Note 4X, ktorý väčšinu fanúšikov sklamal, no príjemne by mohol prekvapiť očakávaný model vyššej strednej triedy, Xiaomi Mi5c, po ktorom má následovať aj dlho očakávaná vlajková loď Xiaomi Mi6.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Xiaomi Mi6 je nepochybne najočakávanejším čínskym smartfónom tohto roka. Aj keď sme zatiaľ nepočuli žiadne oficiálne správy o nadchádzajúcej vlajkovej lodi, tých neoficiálnych je plný internet. Najnovšie sa na čínskej sociálnej sieti Weibo objavili fotografie neznámeho smartfónu, ktorý údajne patrí práve čínskemu gigantovi Xiaomi. Naznačuje to aj nadstavba MIUI bežiaca na tomto tajomnom zariadení.

Žiaľ, nie je úplne jasné, o aký smartfón ide, no čínsky zdroj sa domnieva, že to môže byť jeden z prvých protypov Xiaomi Mi6. Dizajn smartfónu zachyteného na fotografiách je skôr jednuchý a všimnúť si môžeme úzke bočné, ale aj vrchný rámik displeja. Presná uhlopriečka známa nie je, no má ísť o 5,2 až 5,5″ displej.

Viac informácií nám poskytnutých nebolo, no Xiaomi by malo svoj vlajkovú loď predstaviť už v apríli. Vybavená bude najnovším Snapdragonom 835 a 4 GB / 6 GB RAM pamäťou. Opäť sa očakáva cenová dostupnosť, aj keď základný model zrejme začne na vyššej cene, ako sme boli zvyknutí pominulé roky.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
6%
Páči sa mi to
69%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
19%
Neznášam to
6%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]