Dnešok sa pre Xiaomi znova nesie v znamení predstavovania nových produktov, medzi ktorými nechýbajú nové inteligentné hodinky spoločnosti a unikátny smartfón so 108 MPx fotoaparátom. Na konferencii sa však objavil aj nový televízor, ktorý prichádza so skvelou výbavou v niekoľkých verziách . Xiaomi Mi TV 5 využíva špičkové technológie, ktoré sa postarali nielen o viac výkonu, ale aj perfektný obraz, ktorý si môže zákazník dopriať už za menej ako 400 €, informuje Gizmochina.

Xiaomi je známe po celom svete nielen vďaka svojim smartfónom, ale aj ďalším produktom do domácností. Svoju ponuku televízorov teraz tento gigant rozšíril o nové modely, ktoré opäť ponúkajú skvelú kombináciu ceny a výbavy.

Výrobca sa rozhodol predstaviť klasickú verziu Xiaomi Mi TV 5 a vybavenejší variant Mi TV 5 Pro, ktoré dostali 4K LED panely s Quantum Dot technológiou, informuje XDA-Developers. Pro verzia sa však vyznačuje lepšími farbami a vyšším dynamickým rozsahom.

Perfektný obraz za skvelú cenu

Konštrukcia týchto noviniek zaujme hneď na prvý pohľad. Xiaomi im totiž dodalo uhladený dizajn s tenkým telom, ktoré má v najhrubšom mieste 55″ klasickej verzie hrúbku len 5,9 mm a rámik obrazovky sa zmenšil iba na 1,8 mm. Zobrazovací panel tak vyplňuje takmer celú prednú stenu televízorov pre nerušený zážitok z pozerania obsahu. V tomto smere je Xiaomi Mi TV 5 Pro vybavené aj podporou štandardu HDR10+ a podporuje 108 % NTSC farebnú škálu. U klasického modelu je farebná škála 85 % NTSC a HDR10+ v ňom žiaľ nenájdeme.

Nenechaj si ujsť
Xiaomi predstavilo najvernejšiu kópiu Apple Watch doteraz. Za tretinovú cenu prinášajú všetky funkcie

Oba televízory však dokážu prehrávať aj video v 8K rozlíšení podobne ako Redmi TV, no softvérom sa rozlíšenie zníži na 4K a obraz sa obmedzí na 24 fps. Výkon televízorom zabezpečuje 12 nm čipset Amlogic T972 s pracovnou frekvenciou 1,9 GHz. Klasický model pritom dostal 3 GB RAM a 32 GB ROM, pričom „Pro“ verzia ponúka 4 GB RAM a 64 GB vstavaného eMMC úložiska. Kombináciou tejto výbavy tak môžu nové Xiaomi televízory konkurovať aj prestížnejším značkám na trhu.

Navyše podporujú aj Dolby Audio, DTS-HD bezstratové prehrávanie zvuku, operačný systém PatchWall od Xiaomi, umelú inteligenciu a hlasové ovládanie. K tejto skvelej výbava priradilo Xiaomi aj výborné ceny, ktoré začínajú u základného modelu už na 385 € v prípade verzie Xiaomi Mi TV 5 s 55″ uhlopriečkou obrazu.

Ceny ďalších variantov a Pro modelu nájdeš v priloženej tabuľke. Spoločnosť spustí predaj týchto televízorov v Číne. Dostupnosť na ďalších zahraničných trhoch je zatiaľ otázna.

[supsystic-tables id=135]

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú