Dnešok sa pre Xiaomi znova nesie v znamení predstavovania nových produktov, medzi ktorými nechýbajú nové inteligentné hodinky spoločnosti a unikátny smartfón so 108 MPx fotoaparátom. Na konferencii sa však objavil aj nový televízor, ktorý prichádza so skvelou výbavou v niekoľkých verziách . Xiaomi Mi TV 5 využíva špičkové technológie, ktoré sa postarali nielen o viac výkonu, ale aj perfektný obraz, ktorý si môže zákazník dopriať už za menej ako 400 €, informuje Gizmochina.

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!

FacebookInstagramYouTube

Xiaomi je známe po celom svete nielen vďaka svojim smartfónom, ale aj ďalším produktom do domácností. Svoju ponuku televízorov teraz tento gigant rozšíril o nové modely, ktoré opäť ponúkajú skvelú kombináciu ceny a výbavy.

Výrobca sa rozhodol predstaviť klasickú verziu Xiaomi Mi TV 5 a vybavenejší variant Mi TV 5 Pro, ktoré dostali 4K LED panely s Quantum Dot technológiou, informuje XDA-Developers. Pro verzia sa však vyznačuje lepšími farbami a vyšším dynamickým rozsahom.

Perfektný obraz za skvelú cenu

Konštrukcia týchto noviniek zaujme hneď na prvý pohľad. Xiaomi im totiž dodalo uhladený dizajn s tenkým telom, ktoré má v najhrubšom mieste 55″ klasickej verzie hrúbku len 5,9 mm a rámik obrazovky sa zmenšil iba na 1,8 mm. Zobrazovací panel tak vyplňuje takmer celú prednú stenu televízorov pre nerušený zážitok z pozerania obsahu. V tomto smere je Xiaomi Mi TV 5 Pro vybavené aj podporou štandardu HDR10+ a podporuje 108 % NTSC farebnú škálu. U klasického modelu je farebná škála 85 % NTSC a HDR10+ v ňom žiaľ nenájdeme.

Nenechaj si ujsť
Xiaomi predstavilo najvernejšiu kópiu Apple Watch doteraz. Za tretinovú cenu prinášajú všetky funkcie

Oba televízory však dokážu prehrávať aj video v 8K rozlíšení podobne ako Redmi TV, no softvérom sa rozlíšenie zníži na 4K a obraz sa obmedzí na 24 fps. Výkon televízorom zabezpečuje 12 nm čipset Amlogic T972 s pracovnou frekvenciou 1,9 GHz. Klasický model pritom dostal 3 GB RAM a 32 GB ROM, pričom „Pro“ verzia ponúka 4 GB RAM a 64 GB vstavaného eMMC úložiska. Kombináciou tejto výbavy tak môžu nové Xiaomi televízory konkurovať aj prestížnejším značkám na trhu.

Navyše podporujú aj Dolby Audio, DTS-HD bezstratové prehrávanie zvuku, operačný systém PatchWall od Xiaomi, umelú inteligenciu a hlasové ovládanie. K tejto skvelej výbava priradilo Xiaomi aj výborné ceny, ktoré začínajú u základného modelu už na 385 € v prípade verzie Xiaomi Mi TV 5 s 55″ uhlopriečkou obrazu.

Ceny ďalších variantov a Pro modelu nájdeš v priloženej tabuľke. Spoločnosť spustí predaj týchto televízorov v Číne. Dostupnosť na ďalších zahraničných trhoch je zatiaľ otázna.