Na dnešnej tlačovej konferencii v Pekingu spoločnosť Xiaomi predstavila viacero noviniek, s ktorými chce bojovať o zákazníka. Okrem televízorov či smartfónu Xiaomi CC9 Pro o ktorom sme ťa informovali aj v samostatnom článku, predstavila aj očakávané smart hodinky Xiaomi Mi Watch.

Hodinky svojim dizajnom nápadne pripomínajú hodinky od spoločnosti Apple a preto sa niet čomu čudovať, že Xiaomi často krát mnohí prezývajú „čínsky Apple“. Hodinky majú hranatý tvar a ich prednosťou bude široká paleta inteligentných funkcií.

Hliník a hranatý tvar

Konštrukcia hodiniek je vyrobená z hliníkovej zliatiny. Obrazovku chráni odolné 3D sklo, takže ich môžeš používať na rôzne športové aktivity, pričom obrazovka bude chránená pred nechceným poškodením. Náramok hodiniek je gumený a bude ho možné zameniť podľa tvojho vkusu, tak ako je to aj pri niektorých konkurenčných modeloch.

Hodinky sú vybavené 1,78-palcovým AMOLED displejom s hustotou pixelov 326 ppi. Uhlopriečka ciferníka je 44 mm, čím sa zaraďujú medzi unisex veľkosti, vhodné pre mužov, ale aj ženy. O výkon sa stará procesor Snapdragon Wear 3100 od spoločnosti Qualcomm, pričom prítomné sú aj samostatné moduly pre Bluetooth, NFC, Wi-Fi, či GPS.

Hodinky podporujú technológiu eSIM, vďaka čomu budeš mať pripojenie na internet a taktiež možnosť telefonovania. K telefonovaniu je potrebný mikrofón a reproduktor, ktoré sa však v hodinkách nachádzajú tiež. O výdrž sa postará batéria s kapacitou 570 mAh a výrobca udáva, že vydržia 36 hodín, informuje Gizmochina.

Operačný systém Wear OS s množstvom funkcií

Hodinky Mi Watch majú predinštalovaný operačný systém od Google, Wear OS, ktorý je doplnený o vlastnú nadstavbu MIUI for Watch. K dispozícii je aj obchod s aplikáciami, v ktorom si môžeš stiahnuť okrem iného aj množstvo grafických prevedení ciferníka. Mnohé z nich sa však taktiež nápadne podobajú na tie, ktoré sú obsiahnuté v hodinkách Apple Watch.

Okrem bežných funkcií môžeš s hodinkami ovládať aj inteligentnú domácnosť pomocou aplikácie Mi Home. Hodinky sú certifikované európskou organizáciou FIRSTBEAT, vďaka čomu dokážu profesionálne zaznamenávať hodnoty z 10 športových činností, ako je napríklad beh, plávanie, či cyklistika. Okrem toho sú hodinky schopné merať hodnoty VO2max, informuje GSMArena.

Podobnosť s Apple Watch a dostupná aj limitovaná edícia

Hodinky Xiaomi Mi Watch sa vo viacerých ohľadoch náramne podobajú na hodinky od amerického konkurenta Apple. Nie je to však žiadnym prekvapením, nakoľko spoločnosť Xiaomi je už veľmi dobre známa tým, že má tendencie ku kopírovaniu niektorých zariadení od značky Apple. Hodinky sa tak môžu stať vhodnou alternatívou pre ľudí, ktorí túžia po hodinkách so vzhľadom Apple Watch, no ich finančné možnosti im to nedovoľujú.

Ani tentokrát nesklame cena, ktorá sa na čínskom trhu pohybuje na úrovni 1299 juanov, čo predstavuje približne 166 €. K dispozícii však bude aj exkluzívna verzia so zafírovým sklíčkom, rámom z leštenej ocele a kovovým remienkom. Limitovaná edícia hodiniek Xiaomi Mi Watch Exlusive Edition stojí 1999 juanov, čo je v prepočte 256 €. O dostupnosti na slovenskom trhu zatiaľ nie sú dostupné žiadne informácie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú