Xiaomi predstavilo novú Xiaomi MiTV 3 so 4K obrazovkou a cenou 693 €!

banner-redmi-note2
Čínsky gigant Xiaomi včera, 19. októbra, poriadal svoju tlačovú konferenciu, na ktorej okrem svojho prvého segway Xiaomi Ninebot mini, spoločnosť predstavila aj novú generáciu svojej v Číne populárnej inteligentnej TV. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Xiaomi rozšírilo svoje portfólio smart TV o ďalší, veľmi vydarený kúsok. Predstavilo Xiaomi MiTV 3, 60-palcový televízor s reálnym 4K (UltraHD) rozlíšením. Túto veľkú a zároveň veľmi jemnú obrazovku do novej MiTV 3 dodáva spoločnosť LG. Novinka od Xiaomi má v najtenšom mieste hrúbku len 11,6 mm, prichádza s kovovým rámom s diamantovým vzorom a taktiež kovovou zadnou stranou. Xiaomi MiTV 3 je bohaté na konektivitu a prichádza s 3 x HDMI portami, 1 x USB 3.0 a 1 x USB 2.0 konektorom, špeciálnym MiPort konektorom, klasickým VGA výstupom, LAN a AV konektorom a tiež konektorom pre pripojenie antény. K dispozícii je potom samozrejme aj bezdrôtová konektivita, ktorá zahŕňa dual-band WiFi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.1 a ďalšia nezávislá Bluetooth anténa, vďaka ktorej môžete k TV pripojiť niekoľko zariadení naraz – myš, klávesnicu, slúchadlá…

xiaomi-mi-tv-3
xiaomi-mi-tv-3-10
Xiaomi MiTV 3 vo vnútri obsahuje štvorjadrový Mstar 6A928 procesor s taktom 1,4 GHz a Cortex-A17 jadrami, ktorému sekunduje 2 GB DDR3 RAM pamäť. Plynulý beh hier zabezpečí grafický čip Mali-760 MP4. K dispozícii je aj vnútorná pamäť s kapacitou 8 GB. Nová generácia Xiaomi MiTV tiež prináša niekoľko vylepšení v oblasti obrazu. Novinka ponúka nový čip spracovania obrazu 6M60 s funkciou MEMC, ktorá eliminuje rozmazanie objektu pri pohybe. Perfektne to vysvetľuje obrázok nižšie.

xiaomi-mi-tv-3-1
Samozrejmosťou je potom používateľská nadstavba MIUI TV postavená na obľúbenom Androide. K dispozícii je vstavaný obchod s aplikáciami, kde nájdete napríklad klasické Android hry. Najnovšia inteligentná televízia od Xiaomi by mala podporovať aj niektoré PS a XBOX hry, ktoré boli špeciálne upravené práve pre túto TV. Xiaomi MiTV 3 tak môže z časti nahradiť aj hernú konzolu. Dostupné sú potom aj online filmy a hudba, no táto služba bude fungovať bohužiaľ len v Číne. Čo sa týka prehrávania filmov, MiTV3 prináša podporu nového H.265 kodeku, ktorý zabezpečuje prehrávanie 4K videí pri 60 snímkoch za sekundu. V podpore potom nájdeme aj ďalšie kodeky ako H.264, H.263, MPEG4, REAL, ASF a oveľa viac.

xiaomi-mi-tv-3-5
K poriadnej televízii patrí aj poriadne audio. To prešlo v prípade MiTV 3 niekoľkými vylepšeniami. Hovoríme samozrejme o kvalitnom HiFi audiu. Xiaomi MiTV 3 prináša dva 2,5″ subwooferi, ktoré podľa výrobcu poskytnú čistý zvuk s naozaj hlbokými bassmi. Reproduktor prichádza spolu s MiTV 3 ako samostatná časť, ktorá s TV spolupracuje bezdrôtovo. Samozrejmosťou je potom úprava zvuku od Dolby Audio.

xiaomi-mi-tv-3-6


Xiaomi MiTV 3 je primárne určené pre Čínu, kde sa cena tejto naozaj nadupanej smart TV zastavila na 693 €. Podľa informácií z niektorých zdrojov by sa však nová Xiaomi MiTV 3 mala predávať aj v USA a v Európe už v dohľadnej dobe, čo sú určite skvelé správy, no bohužiaľ nepotvrdené.

xiaomi-mi-tv-bar
Xiaomi si však okrem novej TV pripravilo aj ďalšie prekvapenie. Nový produkt Xiaomi Mi TV Bar prichádza s vlastnosťami, ktoré premenia vašu obyčajnú televíziu, monitor alebo projektor na nadupané multimediálne centrum. Xiaomi pripravilo Mi TV Bar, ako priameho konkurenta pre nedávno predstavené zariadenia Chromecast od Googlu. Zariadenie prichádza s rovnakým výkonom, ako MiTV 3. Máme tu teda 4 jadrový procesor Mstar 6A928 pracujúci na frekvencii 1,4 GHz, 2 GB RAM pamäť a 8 GB interné úložisko. Čerešničkou na torte je potom podpora videa až v 4K rozlíšení pri 60 snímkach za sekundu v novom kodeku H.265. Komunikácia medzi zariadeniami môže prebiehať cez MiPort kábel, Bluetooth alebo cez WiFi sieť.

xiaomi-mi-tv-bar-2
Ako pravé multimediálne zariadenie aj Xiaomi Mi TV Bar obsahuje veľmi kvalitné reproduktory s podporou Dolby Digital Audio. Samozrejmosťou je potom aplikácia pre operačné systémy Android a iOS na ovládanie a správu pripojených médií. Primárne je Mi TV Bar určený k televízorom z rady Mi TV, s ktorými tvoria dokonalú symbiózu. Bohužiaľ, dostupnosť sa opäť obmedzila iba na čínsky trh a cena sa zastavila na hodnote 139 €.

xiaomi-mi-tv-bar-3

Zdroj: Xiaomi (1), Xiaomi (2), MIUI

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]