Po predstavení novej elektrickej kolobežky, pokračuje Xiaomi vylepšovaní aj ďalších svojich produktov. Výber padol na malý, elektrický, mestský bicykel, ktorý má po novom maximálny dojazd až 80 km. 

Pred pár dňami bol v Číne oficiálne predstavený nový elektrický bicykel od spoločnosti HIMO, ktorá je v domovskej krajine veľmi známa. Tá v spolupráci so Xiaomi uviedla model HIMO C20, ktorý je zaujímavou variantou pre každého, kto nechce len čiste elektrické presúvadlo. Podľa výrobcu bicykel vydrží na jedno nabitie až 80 kilometrov, a to bez toho, aby si mu pomáhal šliapaním do pedálov. Preložené informácie priniesol web Xiaomi Today.

Nepatrí medzi najľahšie

Model HIMO C20 vznikol vďaka crowdfundingu, takže záujem o takéto vozidlo je eminentný. Jeho rozmery sú 1470 x 610 x 1060 mm a to pri hmotnosti 21,1 kg. Jedná sa tak o poriadne ťažký bicykel, čo je však spôsobené aj batériami, ktoré samé o sebe vážia úctyhodných 2,5 kilogramov. Tie majú kapacitu 18650 mAh, ich nabitie trvá približne 6 hodín, no na druhú stranu na jedno nabitie vydrží bicykel až 80 km, pričom pedálov sa nemusíš ani dotknúť.

Pri hybridnom fungovaní sa táto vzdialenosť ešte zväčší, no šliapať bez pomoci elektromotora je vzhľadom na hmotnosť a konštrukciu rámu poriadna makačka, hoc je rám vyrobený z hliníka.

Xiaomi

Na riadidlách sa nachádza prehľadný čierno-biely displej, ktorý zobrazuje všetky potrebné informácie o jazde či stave batérii. Nechýbajú poriadne silné LED svetlá vpredu a vzadu a taktiež mechanické kotúčové brzdy, ktorých brzdná dráha je 6 metrov pri vysokej rýchlosti. Priemerná rýchlosť pri použití elektromotora je pritom 25 km/h. Maximálne zaťaženie je 100 kg. Zaujímavé je aj riešenie sedlovky, ktorá v sebe skrýva mechanickú pumpu, čo sa zíde pri defekte či pri nižšom tlaku v kolesách. Jednoducho sedlovku vyberieš a z jej opačnej strany sa nachádza pumpa.

Samotný bicykel sa môže aj zložiť, no nie na polovicu ako to poznáme zo starých skladačiek. Vybrať sa dá aj batéria, ak by ju bolo nutné skontrolovať. Predný prevod je stály, no zadná kazeta má 6 rýchlosti, pričom o hladké radenie sa stará prehadzovač od spoločnosti Shimano. Cena bola stanovená na 2999 yuanov, čo je podľa aktuálneho kurzu 393 €. O prípadnej dostupnosti cez rôznych predajcov, či priamo predaja v Európe ťa budeme ešte informovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom