Táto novinka vznikla vďaka crowdfundingovej kampani spoločnosti Xiaomi, ktorej s týmto vysávačom vypomáhala aj firma Stone Technology, informoval portál Gizchina. Vylepšený Xiaomi Roborock Sweep T6 sa dokáže po dome pohybovať ešte tichšie a presnejšie ako jeho predchodca, pričom cenou opäť poráža drahšiu konkurenciu.

Spoločnosť Stone Technology sa pri vývoji vysávačov osvedčila už v minulosti, kedy predstavila model Stone Sweeping Robot S5. Teraz sa však spojila zasa so Xiaomi a firmou Mijia, aby spolu predstavili nový robotický vysávač Roborock Sweep T6. Novinka založená na základoch predchádzajúceho modelu však prináša viacero zmien, ktoré zákazníci vo svojich domácnostiach rozhodne uvítajú.

Domáci pomocník od Xiaomi dostal rad nových vylepšení

V prvom rade ide o nový systém Map Management 3.0, ktorý teraz dokáže ešte presnejšie rozoznať jednotlivé izby vďaka LDS systému a laserovému mapovaniu, informuje Gizchina. Nová T6-ka je však vyrobená aj z kvalitnejších materiálov a zatiaľ je dostupná v čiernom prevedení. Odnímateľné plastové valce pochádzajú priamo z Nemecka od firmy Covestro a nylonové vlákna vyrába spoločnosť DuPont, prezradil portál Techreviewer. Rad 14 snímačov zasa zvláda monitorovať pohyb a všetky funkcie vysávača.

Tu kúpiš tie najlepšie robotické vysávače za najlepšie ceny

Celý systém pritom riadi výkonný čip R16 zo série Allwinner, procesor TI pochádza z dielne Texas Instruments a mikroprocesor MCU dodáva do vysávača ST Microelectronics. Používateľa však neprekvapí len kvalitnejším spracovaním. Roborock Sweep T6 totiž prináša aj veľkú saciu silu 2 000 Pa a veľké nádoby na neporiadok s objemom 480 ml. Tichšie vysávanie zabezpečuje nový 30,5 mm motor s bavlnenou izoláciou, ktorá mala zredukovať hluk pri vysávaní až o 50 %.

Nenechaj si ujsť
Toto je nové herné monštrum od Xiaomi. Black Shark 2 má 12 GB RAM aj špeciálne vodné chladenie

Taktiež sa zvýšil točivý moment motora, s ktorým teraz môže vysávač prekonávať 2 cm prekážky omnoho jednoduchšie. Xiaomi pri vývoji zároveň vyriešilo hneď niekoľko problémov, ktoré sa týkali mopu, dávkovania vody pre mokré umývanie a hlavnej kefy. Výrobca ale nezanedbal ani napájanie a tejto novinke dodal veľkú 5 200 mAh batériu, ktorá sa vďaka automatickému nabíjaniu opäť nabije v dokovacej stanici. Používateľ má možnosť využiť aj hlasového asistenta XiaoAI, no v našich končinách nebude zrejme príliš populárny.

K tejto výbave ale Xiaomi pridalo opäť aj veľmi priaznivú cenu, ktorá je na domácom trhu stanovená na približne 367 €. Zatiaľ je otázne či sa tento nový vysávač dostane aj na medzinárodný trh a k nám na Slovensko, no ak by sa tak stalo, výsledná suma bude zrejme o niečo vyššia. Vzhľadom na ponúkané možnosti tak ide o výbornú cenovku, ktorou Xiaomi Roborock Sweep T6 opäť tromfne aj o niekoľko stoviek eur drahšiu konkurenciu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom