Xiaomi len pred pár mesiacmi predstavilo svoj vlajkový model s unikátnym dizajnom, Mi MIX 2, no na svet sa už dostávajú špekulácie ohľadom jeho nástupcu. Prvé informácie naznačujú, že budúcoročný model by mohol vyriešiť najväčšiu slabinu súčasného modelu

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Tou slabinou MI MIX 2, na ktorú sme narazili aj v našej recenzii, je výkon zadného fotoaparátu. Ten, žiaľ, o čosi zaostáva za konkurenciou, čo Xiaomi určite vie a usiluje sa o zlepšenie. Snahu spoločnosti naznačujú aj najnovšie úniky ohľadom smartfónu Mi MIX 3, ktoré sa objavili na sociálnej sieti Weibo. Uniknuté obrázky zobrazujú údajný zadný kryt budúcoročného modelu MIX, v ktorom sa očividne nachádza výrez pre duálny fotoaparát.

Snímače tak podľa dohadov budú umiestnené v ľavom rohu vo vertikálnej podobe, čo pripomína dizajn iPhone X. Fotografie krytu odhaľujú aj umiestnenie snímača odtlačkov prstov, ktorý tak zrejme dostane podobné umiestnenie ako pri súčasnom modeli. Súvislosť uniknutých snímok s Mi MIX 3 naznačuje najmä nápis: Mi MIX DESIGNED BY XIAOMI. Špekuláciám o duálnom fotoaparáte nahráva aj ďalšia fotografia, na ktorej sa tentokrát nachádza ochranný kryt. Tiež údajne určený pre Mi MIX 3.

Plne bezrámikový dizajn?

Toto však nie sú jediné dohady, ktoré sa už v súvislosti s ďalším modelom MIX objavili. V spojení s touto sériou smartfónov sa od začiatku skloňuje najmä predná stana zariadenia. Tej vždy kraľoval displej s minimálnymi rámikmi, čo sa má podľa špekulácií ešte zvýrazniť. Údajný náčrt prednej strany Mi MIX 3 sa totiž objavil na Weibo a zobrazuje v podstate úplne bezrámikový dizajn.

Zobraziť celú galériu (3)
Weibo / Gizmochina

Nenechaj si ujsť
Recenzia | Xiaomi Mi MIX 2 je majstrovským kúskom od Xiaomi, ktorému chýba tak málo k úplnej dokonalosti

Samozrejme, všetky súčasné špekulácie treba brať s výraznou rezervou. Do predstavenia Mi MIX 3 zostáva stále veľa času a zatiaľ nie je možné s istotou tvrdiť, aký dizajn presne prinesie. Xiaomi by však už na jar budúceho roka mohlo predstaviť modely Mi7 a Mi7 Plus. Práve pri týchto zariadeniach tak v najbližšom období očakávame prísun väčšieho počtu špekulácií.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
50%
Páči sa mi to
17%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
17%
Neznášam to
17%
O autorovi
Pavol Lupták
Som študentom vysokej školy so zameraním na IT a aj vďaka tomu je môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. Rád čítam, športujem a píšem. E-mail: [email protected]
  • daphne

    dalsi vyprdnuty grc od toho ciganskeho arpada gejzu, so zadnym snimacom otlackov a bez jacku ako inak.. ziadny zabudovany v displeji alebo vpredu dole ako ma huawei/honor v10 ..navyse okopirovany ten hnusny dizajn z ufonu X..bleee fuj..od xiaomi pokial sa nezmeni vedenie uz neocakavam nic prevratne a oku lahodiace..posledny takyto fon bol este pod hugom barrom, stare zlate casy a mi note 2..

  • bunkov

    uz sa tesim na vyrez na fotak nieco ako to no X