Nedávne odhalenie vylepšeného modelu Xiaomi Mi MIX 2 nám ukázalo, že sa čínska spoločnosť konkurencie rozhodne nebojí. Nielen, že výrobca stavil na ohromný výkon, ale milovníci fotografovania sa s Mi MIX 2S dočkajú aj viditeľne kvalitnejších snímkov. Duálny fotoaparát tejto novinky stihol prejsť testovaním v známom DxOMark, kde podal neskutočný výkon, ktorým šliape na päty tým najsilnejším konkurentom.

Xiaomi sa na svojej ceste za úspechom nezastavuje a dnes predstavilo ďalší fantastický smartfón s elegantným dizajnom, monštruóznym výkonom, no taktiež prepracovaným duálnym fotoaparátom. Je to práve dvojica snímačov tohto modelu, ktorá používateľom zmení názor na modelovú líniu Mi MIX. Jednoducho povedané, Xiaomi sa opäť vyšvihlo a potvrdilo tak, že skutočne si zaslúži miesto medzi poprednými svetovými výrobcami smartfónov.

Jeden z najlepších fotoaparátov v smartfónovom priemysle

Nové Xiaomi Mi MIX 2S už pri predstavení ukázalo ohromný potenciál svojich fotoaparátov. Dvojica objektívov s rozlíšením 12 MPx a clonami f/1.8 a f/2.4 zvláda vytvárať jedny z najkvalitnejších fotografií za každých podmienok. Teleobjektívu samozrejme nechýba 2-násobný zoom a širokouhlý objektív sa zasa pýši aj 4-osobou optickou stabilizáciou obrazu. Xiaomi týmto fotoaparátom navyše poskytlo aj umelú inteligenciu, ktorá dokáže upravovať zábery pre čo najlepšie výsledky.

O skvelých schopnostiach fotoaparátov v Xiaomi Mi MIX 2S presviedča aj test DxOMark, v ktorom sa táto novinka umiestnila v celosvetovom rebríčku na 5. mieste, keď v priemere získala 97 bodov. Za konkurenčným Samsungom Galaxy S9+ tak zaostáva len o 2 body. Nové Xiaomi však v kvalite fotoaparátov dohnalo svojho úhlavného rivala, iPhone X, no zároveň predbehlo vlajkovú loď Galaxy Note 8.

Nenechaj si ujsť
Xiaomi Mi MIX 2S prichádza ako jeden z najlepšie fotiacich smartfónov na svete

Tento prestížny test odhalil perfektné vlastnosti duálneho fotoaparátu v Xiaomi Mi MIX 2S, ktorý podáva za denného svetla excelentný výkon. Výsledné fotografie majú skvelé vyváženie bielej farby, dynamický rozsah, živé farby a skvelo si poradia aj so šumom, ktorý je neduhom nejedného fotoaparátu.

Svojimi schopnosťami nesklamali snímače v Mi MIX 2S ani počas horších svetelných podmienok. Fotografiám opäť nechýba primeraná sýtosť farieb a dostatok svetla.

Duálny fotoaparát so sebou priniesol aj možnosť fotografovania využitím obľúbeného „bokeh“ efektu, ktorý Xiaomi vo svojej poslednej vlajkovej lodi spracovalo na výbornú. Pravdaže, ani v tomto prípade nečakajme úplnú dokonalosť. Isté, no pominuteľné nedostatky, boli Mi MIX 2S pripísané za zoomovanie, kedy sa automatické zaostrovanie stalo menej stabilné. Pri maximálnom priblížení, keď na scénu nastúpi digitálny zoom, sa výsledná kvalita snímku mierne zhorší, čo sa ale najviac prejaví v interiéri a pri horšom svetle.

Xiaomi ešte potrebuje vylepšiť kvalitu videa

Testovanie videa prinieslo taktiež skvelý výsledok v podobe 88 bodov, ktorý pozostával z hodnotenia niekoľkých aspektov, pričom sa ukázali pozitíva automatického zaostrovania, elektronickej stabilizácie, či sledovania objektu. Xiaomi Mi MIX 2S si aj pri natáčaní videa zachováva slušný pomer medzi redukciou šumu a detailmi. Celkovo však mohla byť kvalita videozáznamov aj na vyššej úrovni, čo je dôvodom, prečo Mi MIX 2S získal takéto hodnotenie.

Čínsky výrobca tak opäť svetu ukázal, že dokáže vyrobiť nielen ohromne výkonný model, ale tiež kvalitný fotomobil, ktorý svojou cenou podkopáva nohy konkurencii. Viac detailov a záberov z celého testovania v DxOMark nájdeš na oficiálnej stránke.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom