Niekoľkotýždňové čakanie je na konci. Po období špekulácií, dohadov, ale aj oficiálnych teaserov dnes spoločnosť Xiaomi oficiálne predstavila očakávaný smartfón Xiaomi Mi MIX 2S. Aký je nástupca obľúbenej a vlajkovej série čínskeho výrobcu?

Dizajn s o čosi užšími rámikmi

Už podľa očakávaní sme sa dočkali o trochu vylepšeného dizajnu z Mi MIX 2. Rámčeky okolo displeja sa tak opäť o čosi zúžili, pričom na tom spodnom na pozícii vpravo v rohu zostáva umiestnený aj predný fotoaparát. Xiaomi teda nezvolilo umiestnenie v hornom rohu prednej strany, o ktorom sa špekulovalo ešte na začiatku.

Obrazovka prichádza s veľkosťou 5,99″, rozlíšením 1080 x 2160 pixelov a je vyrobená technológiou LCD. Ponúkne pomer strán 18:9 a nenachádza sa tu žiadny výrez podobný iPhone X. Novinkou v displeji je HDR režim, ktorý poskytuje ešte krajšie farby pri sledovaní filmov alebo prezeraní fotografií. Konštrukcia pozostáva na bokoch z kovu a vzadu z keramiky. Na zadnej strane nájdeme aj snímač odtlačkov prstov s nezmenenou pozíciou, a tiež ešte jednu veľkú novinku v sérii Mi MIX – duálny fotoaparát.

Revolučný fotoaparát?

Ten svojím dizajnom výrazne pripomína riešenie z iPhone X. Hlavný širokouhlý senzor fotoaparátu Sony IMX363 ponúkne rozlíšenie 12 MPx a clonu f/1.8. Druhý telefoto snímač disponuje rovnakým rozlíšením a clonou f/2.4 a zaisťuje 2-násobný bezstratový zoom. Dostupný je aj režim Portrét s bokeh efektom – rozmazaným pozadím a 4-osová optická stabilizácia obrazu. Nechýba ani DualPixel autofocus pre oveľa rýchlejšie a presnejšie zaostrovanie aj v horších svetelných podmienkach.

Xiaomi už vopred avizovalo aj širšie využitie umelej inteligencie. Presne to sa aj deje pri režime Portrét a zaisťuje rozšírené možnosti rozmazania pozadia. Umelá inteligencia zabezpečuje aj detekciu scény a následné prispôsobenie nastavenia fotoaparátu. Zlepšenia sa dočkala aj predná kamera, ktorá tiež ponúkne možnosť rozmazania pozadia a asistuje pritom optimalizačný algoritmus Xiaomi.

K dispozícii je aj asistent, ktorý po nasnímaní textu ho dokáže preložiť, pričom dokonca aj vykonať prevod cien. Funkcia bude zrejme dostupná najmä pre čínsky jazyk. Xiaomi počas prezentácia Mi MIX 2S kládlo na fotoaparát veľký dôraz a jeho výkon porovnávalo s iPhone X a sľubuje dokonca ešte lepšie výsledky. Keďže všeobecne patrí fotoaparát k slabším stránkam výrobcu, očakávania fanúšikov sú vysoké. Podľa známeho foto benchmarku a portálu DxOMark získalo Xiaomi Mi MIX 2S až 101 bodov za fotografie a celkové skóre 97 bodov. Skvelé majú byť najmä fotografie v horších svetelných podmienkach.

Obrovský výkon

Vnútornej výbave Xiaomi MI MIX 2S bude šéfovať nový procesor Snapdragon 845 a 6/8 GB operačnej pamäte. V známom benchmarku AnTuTu Xiaomi Mi MIX 2S dosiahol skóre takmer 277 tisíc bodov. Vnútorné úložisko získalo 256 GB v najvyššej konfigurácii. Dostupné budú aj verzie so 64 a 128 GB (pri 6 GB RAM). K dispozícii je tiež bezdrôtové nabíjanie štandardu Qi, pričom Xiaomi predstavilo aj nabíjaciu stanicu s neuveriteľnou cenou, v prepočte len za takmer 13 €. Spoločnosť si od toho sľubuje rozšírenie bezdrôtového nabíjania.

Xiaomi tiež prezentovalo novú virtuálnu asistentku, ktorá je schopná plniť rôzne úlohy, nakupovať, vykonávať transakcie a mnoho iného. Na predstavení sme sa dočkali aj ukážky funkcií rozšírenej reality v hrách. Celý „kolos“ napája 3400 mAh batéria s podporou rýchleho nabíjania Qualcomm Quick Charge 3.0. Nabíjanie prebieha cez reverzibilný USB Type-C konektor, ktorý zároveň slúži aj ako výstup pre zvuk. 3,5 mm jack, bohužiaľ, opäť chýba.

Neskutočná cena a celosvetová podpora sietí

Xiaomi na predstavení stanovilo cenu Xiaomi Mi MIX 2S s cenou 3299 juanov, čo je v prepočte 423 € za verziu s 6 GB RAM a 64 GB ROM. Stredná verzia s 6 GB RAM a 128 GB ROM stojí 3599 juanov, čo je približne 461 €. Neuveriteľná je cena za 8 GB verziu s 256 vnútorným úložiskom. Cenovka je stanovená na 3999 yenov, teda približne 513 €. Farebné možnosti zahŕňajú bielu a čiernu verziu. Rovnako ako v prípade modelu Mi MIX 2, ani jeho vylepšenej verzii nechýba kompletná svetová podpora LTE sietí. Tešiť sa tak môžeme aj na u nás využívané LTE B20 pásmo (800 MHz). V Číne sa začne smartfón predávať 3. apríla a zatiaľ ešte nevieme, kedy bude dostupný pre Európu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom