Spoločnosť Xiaomi v rámci svojho plánu expanzie predstavila svoj doteraz najväčší kamenný obchod v Číne. Má názov Mi Home a nachádza sa v meste Wuhan v centrálnej Číne.

Prednedávnom zažila spoločnosť nemalý úspech v podaní stej predajni v Číne. Po celom svete je ich pritom oveľa viac a jedna z nich sa nachádza aj na Slovensku. Do roku 2020 má však Xiaomi oveľa väčšie plány, a to otvoriť celkovo tisíc predajní len v samotnej Číne. Do konca tohto roka by ich malo byť viac než 200. Sústredené sú hlavne do veľkých miest, ktoré majú niekoľko miliónov obyvateľov.

Kamenný obchod má nespornú výhodu

Pri pohľade na nový Mi Home by si možno len ťažko povedal, že ide o obchod. Svojím dizajnom a architektúrou pôsobí ako luxusná vila. Podobne ako v Apple Store, tak aj tu je hlavným cieľom priniesť zákazníkom pohodlie a príjemný pocit z nakupovania. Výhodou kamenných obchodov je tiež možnosť vyskúšať si všetky dostupné zariadenia a následne sa tak rozhodnúť. Ich cieľom nie je predávať, ale predovšetkým presvedčiť zákazníka ku kúpe. A či tak spraví priamo v obchode, alebo následne cez internet, je už jedno.

Kompletná galéria fotiek:

V obchode sa nachádza aj niekoľko asistentov, ktorí pomáhajú zákazníkom ohľadom informácií o produktoch a taktiež pri platení bez toho, aby museli čakať v rade. Čo najväčšie množstvo predajní tiež pomáha Xiaomi v boji o zákazníka. Spoločnosti Vivo a Oppo sú totiž na veľkom vzostupne a aj ich posledné vlajkové lode ukazujú, že aj títo u nás menej známi výrobcovia to s technológiami vedia. A patria medzi najlepších na svete.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom