Len rok po predstavení fitnes náramku Xiaomi Mi Band 3 prišiel výrobca s jeho vylepšeným zástupcom, ktorý chce očariť zákazníkov nádielkou noviniek. Spoločnosť stavila hneď na niekoľko dôležitých zmien, ktoré z už tak populárneho náramku môžu spraviť ešte predávanejší produkt. Spolu s vylepšeným dizajnom, displejom a funkciami sa dostalo aj na vyššiu cenu, ktorá odráža nové možnosti v Xiaomi Mi Band 4.

Dnešok je pre Xiaomi ďalším významným dňom, počas ktorého svetu ukázalo hneď niekoľko nových produktov. Medzi nimi sme sa však dočkali aj fitnes náramku Mi Band 4, ktorý prišiel stanoviť nové štandardy do svojho segmentu a teraz ponúka ešte viac možnosti ako kedykoľvek predtým jeho predchodcovia. Elegantný dizajn sa zachoval, no Xiaomi prakticky zmenilo všetko ostatné, od hardvéru, až po softvér.

Náramok, ktorý budeš chcieť na svojom zápästí aj ty

Klasický čiernobiely OLED displej, s ktorým sme sa doteraz stretávali, je definitívne preč. Výrobca stavil na farebný 0,95″ dotykový AMOLED panel s rozlíšením 240 x 120 pixelov, ktorý je o 39,9 % väčší a zobrazí ešte viac informácií. Po bokoch je zahnutý v 2,5D tvare. Xiaomi redizajnovalo domovskú obrazovku, ktorá okrem známych informácií o počte prejdených krokov, či spálených kalórií, umožňuje nastaviť si aj vlastnú tapetu. Telo nového Mi Band 4 bude možné vložiť do 5 nových náramkov. Taktiež je možné vybrať si zo 77 dostupných ciferníkov.

Na výber je klasický čierna, ale aj bordová, ružová či oranžová farba. Xiaomi pritom nezabudlo ani na správnu výbavu, ktorá poteší každého športovca. Vďaka odolnosti voči vode do 50 metrov zvládne Mi Band 4 zaznamenávať aj plávanie. Náramok zvládne rozoznať aj rôzne druhy plávania, s čím mu pomáha 6-osový senzor. Nezabudlo sa ani na ďalšie „suchozemské“ druhy športu, vrátane cyklistiky, posilňovania, chôdze alebo behania. Veľkým prekvapením je tiež podpora hlasového ovládania a asistenta XiaoAI, pomocou ktorého môže používateľ spustiť vybrané funkcie a ovládať IoT zariadenia.

Zatiaľ však táto možnosť bude s veľkou pravdepodobnosťou fungovať iba s čínskym jazykom. Pomocou hlasu tak bude používanie tejto novinky omnoho pohodlnejšie a používateľ bude môcť týmto spôsobom ovládať mnoho aplikácií, od merania srdcového tepu, až po platby náramkom.

K tomu poslúži NFC čip, s ktorým bude možné platiť jednoducho po priložení k terminálu. Napriek všetkým vylepšeniam v náramku Mi Band 4 sme sa dočkali vynikajúcej ceny. Nové funkcie výrazne neovplyvnili ani výdrž batérie na jedno nabitie.

Pri NFC variante výrobca udáva výdrž až 15 dní a štandardná verzia potom dokáže poskytnúť výdrž až 20 dní. Túto novinku si budú môcť zákazníci kúpiť už za zhruba 22 € a verzia s NFC čipom bude potom dostupná za približne 30 €. Ceny platia pre čínsky trh a po príchode na Slovensku sa môžu líšiť. Xiaomi sa ale opäť raz prekonalo a ukázalo dokonalý fitnes náramok za cenu, ktorú zrejme nikto nepredpokladal.

Pre fanúšikov superhrdinov Marvelu bude navyše dostupná aj verzia s motívom Avengers, ktorá dostane nielen jedinečné balenie, ale tiež špeciálne náramky a témy systému. Dostupná bude za približne 45 €. Xiaomi Mi Band 4 bude v domácej Číne v predaji od 16. júna.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom