Dnešná Xiaomi konferencia okrem očakávaného smartfónu Mi 8 priniesla aj novú verziu veľmi populárneho náramku Xiaomi Mi Band. Tretia generácia prináša viaceré vylepšenia, no stále si zachováva skvelú cenovku, čo tento náramok predurčuje k ešte väčšiemu úspechu.

Po mesiacoch špekulácií a viacerých informáciach sme sa konečne dočkali nového smart náramku Xiaomi Mi Band 3. Po dvoch rokoch tak na tróne vystrieda populárny Mi Band 2, ktorý bol predajným trhákom po celom svete. Novinka má k tomu takisto veľké predpoklady, nakoľko pridáva viacero nových funkcií, ktoré vylepšia už aj tak výborné zariadenie.

OLED displej, NFC aj predpoveď počasia

Po stránke dizajnu veľa zmien nenastalo. Xiaomi Mi Band 3 si aj naďalej ponecháva prvotnú koncepciu, čo neznamená, že je to zlé. Načo meniť niečo, čo dobre funguje a svoj účel spĺňa. Nejaké zmeny ale predsa len nastali. Zvýšila sa veľkosť displeja z pôvodných 0,46″ až na 0,78″. Tento krok je veľmi vítaný, nakoľko na takmer rovnakej ploche bude zobrazených oveľa viac informácií. Panel si zachoval typ OLED a vďaka čiernobielemu zobrazeniu bude spotreba energie minimálna. Zároveň sa zlepšilo rozlíšenie displeja a jeho citlivosť.

Nezmenný je aj oválny tvar a nechýba ani tlačidlo na spodnej strane, ktoré slúži k ovládaniu. Z pohľadu funkcionality si náramok naďalej zachováva to, pre čo bol vytvorený, a to trackovanie aktivít. Dostupné sú tak všetky funkcie ako monitoring spánku, meranie počtu krokov či tepu a prostredníctvom aplikácie aj množstvo iných športov. Nechýba ani upozorňovanie na prichádzajúce notifikácie či volania. Tie môžeš po novom stlmiť jednoduchým stlačením tlačidla.

Vďaka väčšiemu displeju mohla byť implementovaná aj aplikácia počasia, ktorá ti zobrazí aktuálne počasie podľa aktuálnej polohy. Veľkým plus je aj možnosť prečítať prichádzajúce správy priamo na displeji náramku. Náramok je vytvorený z rovnakého materiálu ako v prípade Xiaomi Mi Band 2 a je vymeniteľný. Nechýba tiež vodeodolnosť, a to až do 50 metrov.

Veľkou výhodou tohto náramku v minulosti bola jeho výdrž na jedno nabitie. Inak tomu nie je ani teraz a hodinky dokážu fungovať až 20 dní, čo je o trochu menej než mal predchodca, no to je daň za väčší displej. Stále je to však veľmi dobrá hodnota. Ohľadom nabíjania nebolo nič spomenuté, no s veľkou pravdepodobnosťou tu žiadna zmena nenastala.

Nízka cena zachovaná

Cena ostáva naďalej priaznivá a bola stanovená na 169 juanov, čo je v prepočte 22 €. Dostupná bude aj verzia s NFC, s ktorou budeš môcť vykonávať bezkontaktné platby. Jej cena je len o čosi vyššia, a to 199 juanov, čo je približne 27 €. Oficiálny štart predaja by mal začať niekedy v priebehu mesiaca september.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom