Spoločnosť Xiaomi má v kategórii smart hodiniek zaujímavý kúsok, ktorý je o dosť odlišný od toho, na čo sme si pri výrobcovi zvykli.

Pod vlastnou značkou Mijia predáva hodinky Xiaomi Mijia Quartz Watch, ktoré spájajú nádherný klasický dizajn so smart funkciami. V čiernom prevedení ťa vyjdú na 50 €.

Kúpiť hybridné hodinky Xiaomi Mijia Quartz Watch za 50 €

Klasický vzhľad so smart funkciami

Smart hodinky či fitnes náramky majú jednu veľkú nevýhodu a to, že ich treba neustále nabíjať. Preto sa na trhu objavujú rôzne hybridné verzie, ktoré spájajú klasický analógový vzhľad so smart funkciami. Presne také sú aj hodinky od Xiaomi, ktoré zároveň patria medzi tie lacnejšie na trhu. Priemer ciferníka je 40 mm a má klasické ručičky, ktoré svoj ukazovateľ času automaticky menia podľa aktuálnej polohy (časové pásma).

Pod klasickým ciferníkom je umiestnený ešte jeden, ktorý takisto ručičkou ukazuje počet prejdených krokov. Prepojenie prebieha klasicky, cez Bluetooth 4.0 a cez špeciálnu aplikáciu je možné nastaviť upozorňovanie (vibráciami) pri prichádzajúcom hovore, ale tiež aj budík.

Polročná výdrž a vodeodolnosť

Veľkým lákadlom pri týchto hodinkách je aj ich výdrž, ktorá podľa výrobcu dosahuje až pol roka, čo je vzhľadom k funkciám veľmi slušné. Napájané sú jednou klasickou batériou CR2430 a jej výmena je jednoduchá. S hmotnosťou 42 gramov a koženým remienkom bude navyše aj ich nosenie veľmi príjemné. Poteší tiež vodeodolnosť IP67, vďaka ktorej nemusíš hodinky stále dávať dolu z ruky aj vtedy, keď sa ideš len umyť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom