Xiaomi Mi MIX 4 sa v únikoch spomína už dlhšie a v poslednom čase sa začali objavovať náznaky, že by mohlo priniesť kameru zabudovanú pod displejom. Xiaomi má v tomto smere podaný aj patent, ktorý pridáva na vierohodnosti aktuálnych únikov. Pravdu by sme sa však mohli dozvedieť už 10. januára.

Mnohí fanúšikovia Xiaomi tento rok očakávali nový prírastok do série smartfónov Mi MIX. Konkrétne 4. generáciu ale čínsky gigant neukázal a svetlá reflektorov upriamil na model Mi MIX Alpha. Ten priniesol viacero inovácií a displej po celom obvode nevyžadoval prítomnosť selfie kamery. Túto inováciu si schoval gigant pre iný smartfón.

S Mi MIX 4 to nevyzeralo ružovo

Spočiatku situácia okolo Mi MIX 4 nevyzerala vôbec dobre, keď sa jeden z manažérov spoločnosti na sociálnej sieti Weibo vyjadril, že takýto smartfón vôbec neexistuje. Nakoniec ale rovnaký manažér svoje slová uviedol na pravú mieru a dementoval svoje pôvodné tvrdenie. Napriek tomu ale neposkytol žiadne informácie o tom, či tento smartfón uzrie svetlo sveta.

Po tichom období sa ale začiatkom decembra objavili na známom webe Slashleaks, zaoberajúcom sa únikmi, fotografie, ktoré zobrazovali údajný model Mi MIX 4 so zaobleným displejom a kamerou pod ním. Neskôr ale riaditeľ Wang Teng Thomas prostredníctvom Weibo oznámil, že tieto fotografie nezobrazujú skutočný Mi MIX 4 a sú podvrh.

Novú nádej do prípadu vlieva patent popisujúci kameru ukrytú pod displejom

To však rozpútalo ďalšiu debatu o tom, či Xiaomi skutočne prinesie kameru implementovanú pod displej a či to bude práve Mi MIX 4, do ktorého bude osadená. Novú nádej vlieva do celej situácie patent s názvom „Dispaly Structure and Electronic Equipment“, na ktorý upozornil portál Gizmochina. Gigant v ňom popisuje kameru ukrytú pod displejom.

Zobraziť celú galériu (3)
freepatentsonline.com

Tá by nemala zaberať žiadny priestor displeja, čo znamená, že nebude prítomný výrez či diera. Namiesto toho bude kamera ukrytá pod povrchom displeja v ľavom hornom rohu. Táto časť by mala byť schopná meniť priepustnosť svetla za pomoci svetlopriepustnej a polarizačnej vrstvy. Tie bude možné nezávisle kontrolovať a zároveň budú nad nimi osadené nezávislé pixely, ktoré sa budú v prípade aktivácie kamery vypínať.

Uvidíme Mi MIX 4 už 10. januára?

Či sa nakoniec tohto patentu dočkáme v Xiaomi Mi MIX 4 však nateraz stále nevieme určiť. To by sme sa ale mohli pravdepodobne dozvedieť už 10. januára počas konferencie CES 2020. Portál Slashleaks sa totižto dostal k oficiálnej upútavke, ktorá púta pozornosť na nové inovácie. Špekulácie hovoria práve o Mi MIX 4 a pod inováciou sa môže skrývať kamera ukrytá pod displejom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom